Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Звернення депутатів Крижопільської районної ради 7 скликання щодо включення Крижопільської ОЛІЛ до переліку опорних медичних закладів

                                                                                                                                                                                                                                                                                   СХВАЛЕНО

на 32 сесії районної

ради 7 скликання

від 27 січня 2020 року № 848

 

 

  Звернення  депутатів  Крижопільської  районної  ради  7  скликання до Президента України В. Зеленського, Прем’єр-міністра України О. Гончарука,

 міністра охорони здоров’я України З. Скалецької, голови Вінницької обласної державної адміністрації  В. Скальського, народного депутата України Г. Вацака

щодо включення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області

 

 

 

Шановні  панове!

 

Звертаємось до Вас з приводу критичної ситуації, що склалася у зв’язку з прийняттям Кабінетом Міністрів України розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року», котрим КНП «Крижопільська ОЛІЛ» не включено до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.

 Це викликало широкий резонанс та значну соціальну напругу серед населення району і спонукало органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатський корпус та громадський актив району до обговорення цього гострого питання і до активних дій щодо визнання нашої лікарні опорною та включення її до відповідного переліку.

Вважаємо, що наявний стан матеріально-технічної бази та кадрового забезпечення Крижопільської ОЛІЛ відповідає всім сучасним вимогам організації і надання кваліфікованої та доступної медичної допомоги пацієнтам нашого і прилеглих районів.

На зміцнення та оновлення матеріально - технічної бази закладу лише за останні роки було виділено з місцевого бюджету і освоєно значну суму коштів – більш як 30 млн грн, з яких 20 млн грн - на придбання медичного обладнання щодо відповідності табелю оснащення та вимогам реформування медичних закладів другого рівня.

      На умовах співфінансування сільських та селищної територіальних громад придбано сучасний реанімобіль вартістю понад 2 млн грн.

     За санітарно-гігієнічними умовами перебування лікарню визнано кращою в області. У її приміщеннях  зроблено євроремонт, і вони відповідають всім сучасним вимогам щодо функціонування лікарень вторинного рівня.

         Якщо Методикою формування мережі опорних закладів охорони здоров’я  доступність  медичних закладів для пацієнтів визначено одним із головних критеріїв формування переліку є доставлення пацієнта до лікарні протягом однієї години, а радіус обслуговування повинен бути не більше 60 км, то, у випадку невіднесення КНП «Крижопільська ОЛІЛ» до переліку опорних,  нівелюватиметься межа доступності цих послуг для жителів Крижопільського та прилеглих районів, тому що відстань до цих населених пунктів становить не 20-25 км, як це передбачає методика, а від 30 до 135 км. До того ж, рельєф місцевості ряду населених пунктів та наявний стан доріг не дає можливості доїхати до закладу охорони здоров’я в установлений нормативами час.

         Учасники багатолюдного мітингу, котрий відбувся під стінами районної ради, вимагали включення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області, в іншому разі – залишають за собою право на протестні акції шляхом перекриття автомобільних доріг та залізничного полотна.

З огляду на вищевикладене, ми, депутати Крижопільської районної ради 7 скликання,розуміючи нашу відповідальність за соціально-політичну ситуацію в районі, з метою забезпечення рівного доступу населення до якісної, своєчасної вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги,просимо Вашого сприяння у вирішенні питання щодо включення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.