Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Збори у Жабокричі

                         

У с. Жабокрич Крижопільського району Вінницької області 23.02.2020р. в приміщенні сільського Будинку культури відбулися збори (схід) громадян, на яких обговорено різнопланові питання життєдіяльності села. У зборах взяли участь:

жителі села – 215 чоловік,

Круць Валентина Афанасіївна -  заступник голови РДА

Балюк Володимир Анатолійович – начальник відділу держгеокадастру у Крижопільському та Піщанському районі

Заступник директора ПрАТ ПК «Поділля» по земельних питаннях Онищук В.А.,

Безусяк М.П.головн.спеціаліст сектору цивільного захисту оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Крижопільської РДА

Дільничний інспектор – Кошельник О. М., представники  ЗМІ.

        Питання розглядалися згідно з  порядком денним.

Сільський голова у виступі зазначила; доходи Жабокрицької сільської ради за 2019 рік виконано 103% в сумі 1717000 грн. Виділено кошти на об’єкти соціальної сфери в сумі:Школа 193 606грн. з них 123 606грн.на харчування учнів, 67 500грн на ремонт спортивного залу, 2500грн. мікрофон, 4000грн. математичний клас, 3 800спорт.зал,4 м’яча закупила птахофабрика.

Лікарська амбулаторія – 153 560грн., заробітна плата, придбання паливно- мастильних матеріалів, підключення до мережі Інтернет;

ДНЗ - 215000грн., з них 74 784 утеплення фасаду, 69 000 котел і його установка, 46 480 вугілля, 10 736 продукти харчування, світло вода краска 14 000грн.

Благоустрій: 200000 грн.центральна площа, 21492 грн.заробітна плата електрика та робітника по благоустрою, 16 321грн. оплата електроенергії( вуличне освітлення), придбання лампочок на суму 8 643грн.

Згідно Програми «Соціального захисту населення», яка була прийнята сесією сільської ради виплачено населенню матеріальну допомогу на суму 16500грн.

 Закуплено новорічні подарунки для наших дітей та вшанування старожилів на суму 27 508 грн.

Сільська бібліотека 4 320 грн. забезпечення послугами Інтернету.

 з квітня 2019р. місяця на території сільської ради працювали люди з центру зайнятості, отримували заробітну плату з місцевого бюджету19625грн.

Залучено коштів 199 000 грн. по благоустрою 1000000грн. з районного бюджету на дороги.

     Виступив Балюк В. А. У своєму виступі Володимир Анатолійович детально розповів учасникам зібрання стосовно заяв, які надійшли до виконкому сільської ради від жителів села про надання земельної ділянки з комунальної власності для ОСГ, про Земельний кодекс України, про повноваження органів місцевого самоврядування, про повноваження Головного управління Держгеокадастру  щодо передачі  земельних ділянок у власність. Також наголосив на тому, що зараз першочергово надають у власність для ОСГ земельні ділянки учасникам АТО, а також довів до відома жителям громади про те, що скористатись своїм правом отримання безоплатно у власність земельної ділянки для будь яких потреб людина має лише один раз. Розповів громаді про те, що договір оренди в дносторонньому порядку не розривається, зміна власника не є підставою для розірвання договору, зараз договори оренди заключають на сім років.

 Безусяк Марина Петрівна  надала вичерпну інформацію про комунальне майно.

 До виступу запросили заступника директора ПрАТ ПК «Поділля» Онищука Віталія Олександровича, він повідомив, що було зроблено ПРАТ ПК «Поділля» за 2019 рік: « Поділля» орендує 26243,580 га землі,  з яких  землі фіз. осіб(паї) /ОСГ 2185,1906га,  землі  запасу (оренда) 12,0000га., не переоформлена спадщина 46,3900га. Всього пайовиків 1150 чоловік, застраховано 866 . Всім пайовикам було розвезено додому зерно, також виділялися кошти на поховання в сумі 3000грн.

Багато нарікань від жителів села було адресовано представнику ПРАТ ПК відносно ремонту доріг, які були зірвані під час вивозу буряка, про страхову медицину, про створення  робочих місць, про відновлення  тракторної бригади.

 До слова запросили депутата місцевої ради Княжчук Людмилу Василівну. У своєму виступі Людмила Василівна повідомила присутніх проте, що була створена комісія у складі чотирьох чоловік Бойко О.І., Ногаль П.І., Чепіль В.І піднімали і звіряли карту  населеного пункту, зокрема, земельні ділянки, на сьогоднішній день вільних земельних ділянок є 25га, які знаходяться за межами населеного пункту. Ці вільні землі залишити в резерві за учасниками АТО. 

Заступник голови Крижопільської районної адміністрації  Валентина Афанасіївна Круць  проінформувала жителів села про ті зміни які відбуваються в районі. Перше і найважливіше питання до представника району від жителів села Феська Віталія, Щадко Наталіі, Швець Галини  було,  про те чи не закриють  Крижопільську ОЛІЛ, чи отримає вона статус опорної лікарні, коли зроблять дорогу, яка проходить через населений пункт. У своєму виступі Валентина Афанасіївна запевнила  присутніх, що ні Крижопільську ОЛІЛ, ні будь- який інший медичний заклад  ніхто закривати не буде, а також довела до відома жителів  про те, щоб зробити капітальний ремонт дороги, лише на проєктну документацію потрібно  15000,0грн. Все буде робитись поступово при наявності коштів. Подякувала  за те, що  сільська рада допомагає утримувати об’єкти соціальної сфери, направляючи субвенції на освіту, медицину, культуру. Подякувала  за зібрання людей і за активну участь у обговоренні питань, які виникали під час сходки села.

Підсумки зборів підвела сільський голова та депутати сільської ради, які зосередили увагу на тому, що за рік неможливо охопити ремонтом доріг усі вулиці, але незважаючи на всі обставини, роботи з ямкового ремонту доріг, освітлення вулиць, впорядкування сільського кладовища, завершення будівництва центральної площі, допомога жителям громади які опинились  в складних матеріально – побутових умовах будуть продовжуватись у 2020р.