Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Загальні збори громадян за місцем проживання в с.Тернівка

На загальні збори громадян за місцем проживання в с.Тернівка прибуло близько 70 осіб.

 Серед них: заступник голови РДА Пастушенко В.М., керівник апарату Крижопільської РДА Коновал В.П.; Крижопільський селищний голова Третьяков О.М., його заступник - Скалій В.В., начальник Крижопільського комунгоспу Колодій В.В., головний інженер комунгоспу Собків М.М., депутат районної ради Теличко І.В., директор ПрАТ ПК «Поділля»  Гавріш О.О. та  начальник соціального відділу цього ж підприємства Рибак С.М.

  Звіт сільського голови пройшов при бурхливому обговоренні. Одні вважали, що робота сільського голови та виконавчого комітету за минулий рік відчутна, але є чимало недоліків.

   В процесі обговорення

 виступив з промовою голова ветеранської  організації Бурденюк В.В.  У виступі Віктор Васильович відзначив, що дійсно роботу видно. Особливі  слова подяки висловив, що, за сприяння сільського голови, з минулого літа по вівторках із Тернівки до Крижополя їздить автобус. Адже це велика допомога для малозабезпечених громадян та пенсіонерів, тому що в  центрі села не працює продуктовий магазин.  Разом з тим ще є чимало недопрацювань: не всі вулиці освітлені, а в сільській раді не діє програма вшанування померлих. А загалом оцінив роботу сільського голови як задовільну.

  Пастушенко В.М. підтримав сільського голову. Відзначив його наполегливість, бажання у все вникати, прагнення докладати зусиль, щоб село жило, люди мали роботу, діти могли навчатися у гарних умовах. Саме про це говорить те, що сільська рада постійно підтримує місцеву школу. А в кінці минулого і на початку нинішнього року розпочато грандіозний проект реконструкції сільського клубу під дитячий садок. (Основні видатки по реконструкції обіцяв взяти на себе народний депутат України  Македон Ю.М).  

     Виступ директора ПрАТ ПК «Поділля» Гавріша О.О. зняв бурю оплесків. Бо ж промова, проголошена ним, виразила думку майже кожного із присутніх. Він сказав дуже мудрі слова на зауваження  попередніх виступаючих щодо незадовільного стану кладовищ, доріг: «У людей, яких немає  минулого, немає й майбутнього, і ніхто, крім нас самих, не буде прибирати могили предків. Якщо громада Тернівки не в змозі з цим справитись, я особисто, разом з конторськими працівниками ПрАТ ПК «Поділля», виділю один день та прийдемо на допомогу, необхідно лише визначитись із датою.  У нас із Вами, можливо,  різні погляди на життя, але потрібно збиратися разом і вирішувати нагальні проблеми. А зі сторони  ПрАТ ПК «Поділля» підтримка обов’язково буде, як фінансово (соціальні угоди), так і транспортом. Згоден із Вами, що аварійну дорогу (частина вул. Чоботарської) потрібно ремонтувати. Але тільки пропорційно орендованої на території сільської ради землі:  більшу частину  ПрАТ ПК «Поділля», решту - фермери, СПД, самі жителі села».

  По іншому питанню – об’єднання громад -  виступив Крижопільський  селищний голова Третьяков О.М., який щойно прибув із загальних зборів громадян с.Крикливець, на яких були присутні  ще і представники об’єднаної територіальної громади Піщанського району.  Із захватом він повідомляв про почуте у Крикливці. Адже там представники Піщанської громади надали інформацію про значне збільшення бюджетів саме об’єднаної громади. Третьяков нагадав, що ще тільки у 2018 р. можливе добровільне об’єднання громад, а уже у 2019 р. воно стане примусовим. І наші громади втратять можливість отримати від держави кошти.  

   На думку селищного голови, просити фермерів, приватних підприємців, інших громадян, які мають трактори, для прогортання снігу, грейдерування доріг (як це робиться у Тернівській сільській громаді) недоцільно та невигідно. Адже у Крижополі є комунгосп з цілим арсеналом різної техніки, яка  дану роботу виконає швидше, дешевше, без проблем не тільки у селищі,  а й в прилеглих селах. 

  Проблему з реалізацією молока від населення за значно вищою ціною, ніж сьогодні в нашому районі,  Олександр Миколайович вбачає у створенні кооперативу.  Саме його пообіцяв організувати при об’єднанні...

   Щодо  обговорення звіту сільського голови та виступу селищного голови свою думку висловив депутат районної ради Теличко І.В..  Він сказав, що побував не в одному селі району і може зробити висновок, що село Тернівка ще живе, люди мають роботу. І за півтора року Тернівський сільський голова, як і будь хто, все переробити не в силі. Намагання є, зрушення теж.  А  стосовно об’єднання вважає: перш ніж щось зробити, треба дуже добре подумати.

 

За матеріалами Тернівської сільської ради