Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

За передовим досвідом – до Вінниці

Гарний захід ініціювала та організовує Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування - ознайомчі візити посадових осіб органів місцевого самоврядування сільських, селищних рад, об’єднаних територіальних громад із кращими практиками області, які спрямовані на розвиток територіальних громад Вінниччини. Участь в ознайомчих візитах беруть представники тих районів Вінниччини, які найефективніше взаємодіють з Асоціацією.

 17 жовтня відбулася зустріч керівників самоврядних органів Крижопільського району з заступником голови обласної ради Михайлом Кременюком та керівником Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктором Вікалюком.

– Якщо проаналізувати роботу самоврядних органів зі всієї області, то Крижопільський район є найорганізованішим та найактивнішим у співпраці з Асоціацією, – сказав Віктор Вікалюк. – Зараз у нас тривають переговори з представниками Сьвєнтокшиського воєводства з приводу мистецького обміну між Вінниччиною та Польщею. А з посадовцями Лодзинського воєводства розробляється ідея створення в кожному населеному пункті Вінниччини Центрів безпеки. Ці центри передбачатимуть зосередження всіх спеціалістів у одному місці, зокрема, охоронця, пожежного, лікаря для екстреного реагування на надзвичайну подію.

Вітаючи гостей від імені голови обласної ради, голови Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Анатолія Олійника, Михайло Кременюк розповів про склад обласної ради 7 скликання та ознайомив з основними програмами, які реалізовуються на Вінниччині.

– Вінницькою обласною радою підтримуються усі ваші ідеї, – зазначив Михайло Кременюк. – Обласний конкурс проектів розвитку територіальних громад допомагає втілювати задуми й поліпшувати життя громади. Ми намагаємось швидко відреагувати та допомогти з вирішенням нагальних проблем населення, зокрема, і на виїзних прийомах громадян. Також ми підтримуємо і громадські організації через Регіональну програму сприяння розвитку інформаційного простору і громадянського суспільства на 2016-2018 роки. Минулого року цією програмою було надано допомогу на конкурсних засадах 26 громадським організаціям на загальну суму мільйон гривень.

В обласної Асоціації органів місцевого самоврядування вже є певний досвід у написанні проектів, тепер навчають своїх підопічних.

– Асоціація органів місцевого самоврядування за весь час нашої співпраці багато чому нас навчила, – сказав голова Крижопільської районної ради Петро Тамбовцев. – Ми з їхньою допомогою навчилися писати якісні проекти для розвитку нашої громади. Ми відкрито йдемо зі своїми проблемами місцевого самоврядування до керівництва області та завжди отримуємо підтримку.

Далі за програмою для сільських голів Крижопільського району провели екскурсію Вінницею, показали роботу реабілітаційного центру для людей з обмеженими фізичними можливостями громадської організації «Гармонія».

У другій половині дня самоврядців з Крижопільського району ознайомили із роботою Центру адміністративних послуг «Прозорий офіс» Якушинецької ОТГ.