Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Вшанували учасників ліквідації аварії на ЧАЕС

 

33 роки тому, 26 квітня 1986 року,  вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. 

Чорнобиль - це не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Завдяки самопожертві ліквідаторів аварія стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Ризикуючи своїм життям та здоров’ям, вони виконали свій обов’язок і захистили людство від згубного впливу й подальшого розповсюдження радіації.

Час не загоїв чорнобильських ран, не стер у пам’яті важкі й героїчні події, імена мужніх добровольців — пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які тієї квітучої весни відправились на зустріч невідомій небезпеці, виявивши жертовність, високий патріотизм, зупиняючи ядерну катастрофу. Їхній подвиг назавжди записаний до літопису людської мужності та навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Цього дня у райдержадміністрації відбулася зустріч керівництва району з крижопільчанами - учасниками ліквідації аварії.

За мужність, активну громадянську позицію, яку вони виявили 33 роки тому, рятуючи, без перебільшення, людство від атомної загрози, учасникам зустрічі дякували голова районної державної адміністрації Валентин Панчук та голова районної ради Петро Тамбовцев. 

Керівники району, відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації, особам 1-ої, 2-ої та  3-ої категорій, які постраждали внаслідок аварії на атомній станції, та 3 вдовам померлих ліквідаторів вручили  адресну грошову допомогу.

Завершилась зустріч покладанням живих квітів до пам’ятного знака на честь крижопільчан-учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, який урочисто було  відкрито в райцентрі три роки тому - з нагоди 30-річчя Чорнобильсьської катастрофи.