Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Вшанували пам'ять жертв голодоморів, борців за Свободу та Гідність України

21-22 листопада 2014 року у територіальних громадах Крижопільщини пройшли заходи до Дня памיּяті жертв голодоморів.

21 листопада 2014 року пройшло покладання квітів та композицій із житніх та пшеничних колосків від представників органів виконавчої влади району, органів місцевого самоврядування, осередків політичних партій, громадських організацій, громадськості селища до пам’ятника жертвам голодомору в райцентрі. У жалобному заході взяли участь заступник голови районної державної адміністрації Валентина Круць та заступник голови районної ради Петро Тамбовцев.

Цьогоріч вшанування жертв голодоморів співпало з вшануванням річниці Революції гідності - Євромайдану: 21 листопада згідно з указом Президента в Україні відзначатимуть День Гідності та Свободи України, а 22 листопада, традиційно у третю суботу листопада, - День пам'яті жертв голодомору-геноциду 1932-1933 років. Живі квіти у цей день лягли і до пам’ятного знака героям Небесної сотні. 

Присутні вшанували померлих, загиблих на Майдані та воїнів-земляків на Сході України  хвилиною мовчання.

22 листопада громадськість району взяла участь в акції «Запали свічку».

У цей день було приспущено державні прапори, священнослужителі провели молитовні заходи за померлими від голоду.

У навчальних закладах району проходять тематичні заходи (єдиний «Урок пам’яті»; лінійки-реквієми «Народ  страждав, мучився, вмирав…», «Прости нас, роде, безневинно голодом  замордований»; виховні години «Скорботна пам'ять поколінь»; «Правда про ті роки», «Геноцид українського народу»; виставки документів «Мертвим нікому  довіритися, крім живих»).  

У культосвітніх закладах працюють літературні виставки “Скорботна свічка пам’яті святої”.