Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Восьма "Бортнякова весна" на Крижопіллі

Уже восьмий раз на Крижопільщині проходять  Дні пам’яті нашого славетного земляка – Анатолія Бортняка, і восьмий рік немає поруч із нами цього чоловіка, «високого  на зріст, і за духом»,  поета, публіциста, патріота, першого голови нашої обласної  «Просвіти». Але живе його мудре і мужнє поетичне слово, присутня з нами його велика і щедра душа. Перу Анатолія Агафоновича належать понад 30 збірок віршів, та навіть якби він написав лише одну свою «Одинадцяту заповідь», яка «варта десяти»: «Любіть народ свій і свою Вітчизну» - і то б навіки залишився духовним батьком кожного українця, класиком української літератури.

25 травня в Жабокрицькій СЗШ І-ІІІ ступенів відбулося вшанування пам’яті поета, публіциста, перекладача, літературознавця, громадського діяча Анатолія Бортняка.

У заходах в селі Жабокрич, де провів своє дитинство Анатолій Бортняк, взяли участь заступник голови Крижопільської РДА Валентина Круць; сільський голова Марія Вербовецька; вдова поета Галина Бортняк; поетеса, заступник Голови Міжнародного Вінницького земляцтва у Києві, лауреат багатьох літературних премій  Ніна Гнатюк;  український поет,  публіцист, драматург перекладач, голова Вінницької обласної організації спілки письменників України  Михайло Каменюк; поет, літературознавець, кандидат філологічних наук, професор ВДПІ ім. М. Коцюбинського Анатолій Подолинний; радіожурналіст, поетеса Зоя Тищенко; педагогічний та учнівський колективи, громадськість. Ведуча свята - вчителька, поетеса, громадський діяч, член Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Наталія Струтинська.

З метою вшанування пам’яті Анатолія Бортняка, Міжнародне громадське об’єднання «Вінницьке земляцтво» в 2010 році  заснувало літературну премію його імені за кращу поетичну книгу. Лауреатами премії стали Петро Осадчук, Ганна Чубач, Тетяна Яковенко, Валентина Сторожук, Петро Перебийніс, Станіслав Чернілевський, Василь Гарвасюк.

В цьому році заступник голови Вінницького земляцтва у Києві Ніна Гнатюк вручила диплом новому лауреату премії імені Анатолія Бортняка Михайлові Каменюку за збірку віршів «Світ пахне, як розрізаний кавун», у якій майстерно зображено дивовижний світ подільського краю і його людей, вічна краса любові.

Письменники – учасники святкового дійства читали свої вірші, ділилися спогадами про Анатолія Бортняка, дарували свої книги та із задоволенням дивились номери художньої самодіяльності, підготовлені силами учнів і педагогів Жабокрицької школи.

«Бортнякова весна» продовжилась у  Крижопільському районному Будинку культури, де було організовано книжкову виставку творів Анатолія Бортняка та українських авторів – лауреатів літературної  премії  його імені.

            Впродовж дійства звучали безсмертні твори Анатолія Бортняка, поетів-земляків, лунали пісні про рідний край, єдину та неподільну Україну.

Фестиваль – пам’ять  «Бортнякова весна» матиме своє продовження у наступному році, коли шанувальники  поета відзначатимуть 80-річний ювілей від дня його народження.