Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Вода - джерело життя

 

22 березня 2017 року світова спільнота відзначала Всесвітній день води, проведення якого у 1992 році започатковано Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй з метою привернення уваги до проблем, пов’язаних з водним фактором.

Всесвітній день води є можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього природного середовища і розвитку суспільства та покликаний підвищити розуміння необхідності збереження екологічно чистого стану водних ресурсів для створення безпечних умов життєдіяльності населення.

Починаючи з 2000 року тематика заходів, закладена у щорічних гаслах Всесвітнього дня води, була різноманітна: «Вода для ХХІ століття», «Вода для здоров’я», «Вода для розвитку», «Вода для майбутнього», «Вода та катастрофи», «Вода для життя», «Вода для міст» та інше. У 2017 році тема – стічні води, а кампанія під гаслом «Навіщо витрачати воду?» присвячена скороченню обсягів і повторному використанню стічних вод.

В Україні проблема якісної води та водозабезпечення стоїть дуже гостро. Це пов’язано із забрудненістю водних об’єктів стічними водами, захаращуванням прибережних захисних смуг промисловим та побутовим сміттям, виснаженням підземних водоносних горизонтів, нераціональним використанням води.

З нагоди відзначення Всесвітнього дня води в загальноосвітніх навчальних закладах  району були проведені виховні заходи, інформаційні хвилинки, вікторини, години спілкування, інтегровані уроки за темами: «Вода – це життя», «Вода – знайома незнайомка», «Краплина, або де ми втрачаємо воду» тощо.  Діти, учнівська молодь намагалися через малюнок, вірші, твори, реферати, фоторепортажі розкрити життєдайну силу води, її велич.

          Упродовж березня-квітня 2017 року  школярі району  активно задіяні    у конкурсах, приурочених до Дня води. Так, учні  СЗШ І-ІІІ ст. №1 смт Крижопіль взяли участь  у Х Міжнародному конкурсі еколого-валеологічної спрямованості  «Вода – джерело життя» у номінаціях «Життя у воді», «Крапля води в обʼєктиві», презентація «Природні водойми моєї місцевості та їх важливість для місцевої громади», оповідання або вірш «Розмова з краплею води». У  ІV  Всеукраїнському конкурсі «Вода – основа життя» у номінаціях «Кращий літературний твір», «Кращий малюнок» взяли  участь учні СЗШ І-ІІІ ст. №1 с.Городківка, №1 смт Крижопіль.

        У загальноосвітніх закладах району триває щорічний конкурс дитячого малюнка «Вода – джерело життя» (організатор Південно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів), який стартував 10 березня, підсумки районного етапу будуть підведені 20 квітня 2017 року.

Південно-Бузьке басейнове управління водних ресурсів висловлює щиру вдячність учнівській молоді за небайдужу активну позицію, а педагогічним колективам шкіл, відділові освіти  райдержадміністрації - за формування екологічної культури у дітей та учнівської молоді.

А  Ямпільське міжрайонне управління водного господарства Південно-Бузького басейнового управління водних ресурсів звертається до усіх жителів району – і дорослих, і дітей:

Шановні крижопільчани!

У березні-квітні в районі традиційно проводяться заходи  з благоустрою та санітарної очистки територій населених пунктів у рамках щорічної Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля».

Враховуючи, що одним із чинників збереження водних об’єктів від забруднення та засмічення є належний екологічний стан всього регіону,  захист водних джерел має бути завданням не тільки водогосподарських організацій чи органів влади та місцевого самоврядування, а й кожного небайдужого пересічного громадянина. Вирішувати ці проблеми без участі широкого кола спільноти, яка проживає на берегах водних об’єктів, неможливо. Тільки згуртованість і спільні дії людей можуть принести суттєвий результат.

 З метою приведення до належного естетичного та санітарного стану територій поблизу водних об’єктів, на прибережних захисних смугах, водоохоронних зонах  (смугах відведення), на водогосподарських спорудах, Ямпільське міжрайонне управління водного господарства закликає усіх жителів району взяти участь у заходах з благоустрою, озеленення та прибиранні території водогосподарських об’єктів, що спрямовані на поліпшення стану довкілля, очищення водних джерел та прилеглих до них територій.