Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Відзначили День героїв

 

Перший зимовий похід — таку назву отримав партизанський рейд Армії Української Народної Республіки під проводом Михайла Омеляновича-Павленка тилами Червоної та Добровольчої армій. Це був єдиний варіант зберегти як саму армію та її дух у той час, як Головний Отаман Петлюра із штабом перебував у Варшавi, так і присутність української армії на окупованій території, що для населення мало неабияке значення. У травні 2020 року виповнюється 100 років завершення Першого Зимового походу Армії Української Народної Республіки. Ця героїчна операція часів Української революції тилами денікінських і більшовицьких військ тривала рівно п’ять місяців, за які армія здійснила понад 50 успішних боїв на території сучасних Житомирської, Київської, Черкаської, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Вінницької областей.

На знак поваги до традицій боротьби за незалежність і соборність України та військової звитяги захисників рідної землі та у зв’язку зі 100-річчям подій Української революції 1917–1921 років, 23 травня 2020 року, у День героїв, свято, яке встановлене на честь українських вояків — борців за волю України, передовсім, лицарів Київської Русі, козаків Гетьманської Доби, січових стрільців та вояків Армії УНР, УПА та діячів ОУН,  на залізничній станції Крижопіль відбулось покладання квітів до барельєфу лідера УНР Симона Петлюри та меморіальної дошки із написом «На честь 100-річчя Української революції 1917-1921 років: Першого зимового походу Армії УНР під командуванням генерал-хорунжого Михайла Омеляновича-Павленка, який 3-5 травня 1920 р. проліг землями Крижопільщини».

У пам’ятному заході взяли участь голови районної державної адміністрації Володимир Скалій та районної ради Петро Тамбовцев, Крижопільський селищний голова Олександр Третьяков, представники відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації, районного парку культури та відпочинку.