Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Відзначаємо 95-ту річницю Акту Злуки УНР і ЗУНР

У залі засідань Крижопільської районної ради відбулися урочисті збори з нагоди Дня Соборності та Свободи України за участю представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ, організацій, районних осередків політичних партій та громадських організацій, громадськості району.

Урочистості було відкрито під звуки Державного Гімну України. Учасників зборів привітала голова райдержадміністрації Лідія Семенюк, яка побажала всім міцного здоров’я, щастя, добра, миру, злагоди і глибокої віри у гідне майбутнє рідного краю та України.

З доповіддю виступив голова районної ради Анатолій  Стратієвський. Вітаючи присутніх з національним святом єдності та громадянської злагоди, Анатолій Васильович зазначив:

«Ідея єдності і соборності батьківських земель, так само як ідеї незалежності й державного суверенітету, сильної централізованої влади, є головним змістом державницької ідеології будь-якого народу. Не був винятком у цьому ряду і наш український народ. 

  Двадцяте століття залишило нам у спадок значимі події, які, віддаляючись, не втрачають своєї актуальності, а з часом  потребують  глибокого   оцінювання історичного досвіду боротьби за свободу, незалежність і державність. До таких подій належить 22 січня 1919 року - день ухвали Акта Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. В Універсалі Директорії УНР наголошувалося: "Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка". Цій даті судилося навічно вкарбуватися в історію України національним святом - Днем Соборності.

 Цьогоріч виповнюється 95-ий рік з дня проголошення Акта Злуки.     Цю знаменну дату в українському історичному календарі ми лише тепер, за державної незалежності, починаємо осмислювати на громадському і державному рівнях. Акт Злуки  зіграв велику роль у формуванні національної політичної думки, а також у формуванні державного мислення українського народу. Крім того, Українська держава отримала в спадок  демократичні  традиції і символіку Української Народної Республіки.

Але в чому зміст і актуальність Дня Соборності України сьогодні?
Насамперед у тому, що ми стоїмо перед необхідністю вирішення таких же завдань, але вже в іншому історичному і політичному контексті: ми стаємо учасниками складних процесів інтеграції, логіка яких диктує необхідність в об'єднавчій ідеї, у єднанні навколо принципів, що дозволяють наповнити новим перспективним змістом наше минуле і сучасне, відкрити дорогу в майбутнє.

Можна багато мріяти про сучасну державу. Але без додержання законності, забезпечення виконавської дисципліни, безвідмовної роботи адміністративних процедур, сучасних кадрів - ця  мрія  буде недосяжною. Президент України В.Ф. Янукович закликає усіх  громадян нашої держави відкласти політичні суперечності, не шукати конфліктів, а спрямувати зусилля на пошук спільного бачення перспектив України. А це - реформи та оновлення України задля покращення життя людей. Адже кожен з нас прагне до кращого. Долаючи сучасні негаразди,  шукати і  знаходити злагоду, ставити завдання і досягати їх заради спільного блага, заради нашої України - саме у цьому і полягає сенс свята Соборності».

Від учасників урочистих зборів до пам’ятника Тарасу Григоровичу Шевченку покладено  живі квіти.