Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Відповідальність за порушення законодавства у 2018 році

 

            В зв’язку з прийняттям Закону України «Про державний бюджет України на 2018 рік», одночасно зі зміною розміру мінімальної заробітної плати змінюються і розміри штрафів за порушення законодавства про працю, передбачені ст. 265 КЗпП України.

            Наприклад, за фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків, абз. 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України передбачений штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення, а це з 1 січня 2018 року – 111690 грн.;

            За порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – штраф у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (11169 грн.).

Недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення (37230 грн.). Аналогічний штраф передбачений за недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов’язків, передбачених законами України "Про військовий обов’язок і військову службу""Про альтернативну (невійськову) службу""Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію".

Недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні - у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (11169 грн.), абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП України. За вчинення дій, передбачених абз. 6 частини 2 цієї ж статті Кодексу, при проведенні перевірки з питань виявлення порушень, зазначених в абзаці другому цієї частини, - у стократному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, - 372300 грн.

Державний контроль за додержанням законодавства про працю здійснюється у формі проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань інспекторами праці з підстав, передбачених п. 5 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого ПКМУ №295 від 26.04.2017 року.

 

 Головний державний інспектор

Управління Держпраці у Вінницькій області                                            С.О. Гаєв