Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Відбуяла сьома "Бортнякова весна"

19 травня в Жабокрицькій СЗШ І-ІІІ ступенів відбулося вшанування пам’яті поета, публіциста, перекладача, літературознавця, громадського діяча Анатолія Бортняка. Вже всьоме відбувається велике дійство в стінах закладу. Святкові заходи заплановані в два етапи: в Жабокрицькій середній школі та в Крижопільському районному Будинку культури.

У заходах в селі Жабокрич взяли участь перший заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська, заступник голови Крижопільської районної ради Іван Русін, заступник голови райдержадміністрації Валентина Круць, сільський голова Марія Вербовецька, письменники з Вінниці та Києва Валентина Сторожук та Ніна Гнатюк, вдова поета Галина Бортняк, педагогічний та учнівський колективи, громадськість.

У своєму вітальному слові І. Русін зазначив: «Уже сьомий раз на Крижопільщині проходять  Дні пам’яті нашого славетного земляка – Анатолія Бортняка, і восьмий рік немає поруч із нами цього чоловіка, «високого  на зріст, і за духом»,  поета, публіциста, патріота, першого голови нашої обласної  «Просвіти». Але живе його мудре і мужнє поетичне слово, присутня з нами його велика і щедра душа. Перу Анатолія Агафоновича належать понад 30 збірок віршів, та навіть якби він написав лише одну свою «Одинадцяту заповідь», яка «варта десяти»: «Любіть народ свій і свою Вітчизну» - і то б навіки залишився духовним батьком кожного українця, класиком української літератури.

Сьогодні  мала батьківщина поета зустрічає «Бортнякову весну» двома вулицями, названими на його честь у Крижополі та Жабокричі – це ще один крок до того, щоб пам’ять про Анатолія Бортняка жила в серцях земляків.

            Від імені усіх крижопільчан  хочу висловити вдячність Міжнародному громадському  об’єднанню  «Вінницьке земляцтво у Києві», яке заснувало всеукраїнську літературну премію  ім. А. Бортняка за кращу поетичну книгу, та  меценатові премії — президенту ліги нафтопромисловців України, першому заступникові голови Вінницького  земляцтва Олександру Шпаку – за увічнення пам’яті визначного майстра слова і надану нам можливість вкотре доторкнутися душею до його творчості».

Лауреатами премії вже стали Петро Осадчук, Ганна Чубач, Тетяна Яковенко, Валентина Сторожук, Петро Перебийніс, Станіслав Чернілевський.

В цьому році заступник голови „Вінницького земляцтва” у Києві Ніна Гнатюк вручила диплом новому лауреату премії імені Анатолія Бортняка – Василю Гарвасюку з Мурованих Курилівців.

Під час заходів, що відбувалися в Крижопільському районному Будинку культури,  перший заступник голови обласної ради Людмила Щербаківська від імені голови обласної ради Анатолія Олійника та голови облдержадміністрації Валерія Коровія привітала присутніх зі святом та вручила Почесну грамоту вчительці, поетесі, громадському діячеві, члену Вінницької обласної організації Національної спілки письменників України Наталії Струтинській з нагоди відзначення „Бортнякової весни”. Лауреат премії імені А. Бортняка Василь Гарвасюк з нагоди свята подарував збірку своїх поезій Людмилі Щербаківській.

Впродовж дійства звучали безсмертні твори Анатолія Бортняка, поетів-земляків, лунали пісні про рідний край, єдину та неподільну Україну.