Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Відбулася чергова 31 сесія районної ради 7 скликання

  17 грудня   у приміщенні районної ради відбулася чергова 31 сесія районної ради 7 скликання.

       На сесію були  запрошені: народний депутат України,  депутати обласної ради від району, заступники голови райдержадміністрації, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій (за списком), селищний та сільські голови, представники засобів масової інформації, громадськості.

 Перед початком роботи сесії керівники району привітали з днем народження Тернівського сільського голову Віталія Білика і з нещодавнім молодим ювілеєм  депутата районної ради Андрія Капріцу  та побажали іменинникам усіляких гараздів.

На розгляд сесії було винесено 24 питання та «Різне».

Першим питанням було «Про Програму економічного і соціального розвитку Крижопільського району на 2020 рік», по якому доповідала начальник управління регіонального розвитку райдержадміністрації Світлана Тищук. Вона, зокрема, зазначила, що Програма економічного і соціального розвитку Крижопільського  району на 2020 рік передбачає забезпечення узгоджених спільних дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування задля втілення єдиної державної політики розвитку району.

        Програму узгоджено з Державною стратегією регіонального розвитку на період до 2020 року,  Програмою  Стратегії  розвитку  Крижопільського  району   на  період до 2020 «Крижопілля -2020», іншими цільовими програмами розвитку відповідних сфер діяльності  району.       У ній передбачено комплекс завдань та заходів, спрямованих на стабілізацію роботи і розвиток основних галузей виробничої та соціальної сфери району.

         Прогнозні   розрахунки   показників   соціально-економічного розвитку району на 2020 рік   розроблені  на  підставі   статистичних  даних    та відображають наміри структурних підрозділів райдержадміністрації, а також підприємств, організацій  і господарств   району  щодо результатів їх діяльності у наступному році.

Проєкт Програми погоджено та розглянуто на засіданнях постійних комісій районної ради, розміщено на сайтах районної державної адміністрації, районної ради, доопрацьовано з урахуванням внесених пропозицій та зауважень.

Цілі  та  завдання  Програми  базуються  на  аналізі економічного  та   соціального   розвитку   району    протягом   2019 року, з яким доповідачка ознайомила депутатів.

      Уважно і детально депутати розглянули блок фінансових питань, насамперед – «Про районний бюджет на 2020 рік», який представила в.о. начальника фінансового управління райдержадміністрації Людмила Янчук.

            Проєкт районного бюджету на 2020 рік складено відповідно до вимог Бюджетного кодексу України та інших нормативно-правових актів чинного   бюджетного законодавства, а також відповідно до прогнозних показників економічного і соціального розвитку району.        

В основу розрахунків покладено показники доходів, видатків та обсяги міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, розраховані Міністерством фінансів України на 2020 рік та враховані в проєкт Закону України «Про Державний бюджет на 2020 рік».

Бюджет 2020 року  підготовлений за усіма пропозиціями головних розпорядників коштів районного бюджету та враховує мінімальну заробітну плату в розмірі 4723 грн.

         Дохідна частина районного бюджету становить  194 987 662  гривні, у тому числі доходи загального фонду бюджету визначити у сумі 191 513 234  гривень, доходи спеціального фонду бюджету у сумі 3 474 428 гривень.

Видаткова частина районного  бюджету становить 194 987 662  гривні, у тому числі обсяг видатків загального фонду бюджету у сумі 191 513 234 гривень  та видатків спеціального фонду бюджету у сумі 3 474 428 гривень.

             З фінансових питань розглянули проєкт рішення щодо  внесення змін  до рішення  24 сесії районної ради 7 скликання від  05 грудня  2018  року №  669 “Про районний бюджет на 2019 рік”,   підготовлений у зв’язку із збільшенням видатків загального фонду та бюджету розвитку спеціального фонду головним розпорядникам коштів районного бюджету за рахунок вільного залишку коштів, який утворився станом на 01 січня 2019 року, для забезпечення закладів соціально – культурної сфери району мінімально необхідними видатками споживання  в сумі 120 500 грн та розвитку – 18 600 грн.

         Також було прийнято чотири районних програми, внесено зміни до п'ятьох програм, затверджено Порядок проведення конкурсного добору на посаду керівника комунального закладу культури, що перебуває у спільній власності територіальних громад сіл, селища Крижопільського району, погоджено договори оренди, інші питання.

         У «Різному» йшлося про посилення протипожежного захисту у будівлях спільної комунальної власності територіальних громад району з огляду на резонансну пожежу в Одеському коледжі, голова районної ради виніс своє відповідне розпорядження на затвердження сесією  районної ради.

Депутатка районної ради Світлана Тищук за дорученням групи депутатів ініціювала розгляд злободенного питання – про стан об’єднання громад у Крижопільському районі. Вона нагадала, що органи виконавчої влади та місцевого самоврядування вже неодноразово звертались у різні інстанції з приводу змін до Перспективного плану формування територій громад Вінницької області. Останнє звернення направлено до Вінницької обласної  адміністрації та Вінницької обласної ради 18.09.2019 р № 01-91355. Позитивного рішення не прийнято. Консультацій з органами місцевого самоврядування не проводились, на засідання відповідної комісії представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування не запрошувались.

Внесла пропозицію: підтримати рішення більшості територіальних громад району на основі рішень загальних зборів громадян про створення однієї Крижопільської селищної об’єднаної громади на його території, ухвалити звернення щодо прийняття виваженого, політично не вмотивованого, економічно та фінансово обґрунтованого рішення, яке підтримує більшість населення Крижопільського району Вінницької області про створення на його теренах однієї об’єднаної громади з центром в селищі Крижопіль, а не двох, як це було заплановано Мінрегіоном, і надіслати його Президенту України  В. Зеленському, Міністру розвитку громад і територій О. Бабак, Голові Верховної Ради України Д. Разумкову, Прем’єр-міністру України О. Гончаруку, депутату Верховної Ради України Г. Вацаку, голові Вінницької ОДА  В. Скальському.                                

З 24 присутніх на сесії депутатів це звернення підтримали - 19, не підтримали – 4, утримався – 1.