Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Відбулася 33 сесія районної ради 7 скликання

 

25 лютого відбулася чергова 33  сесія районної ради 7 скликання. За результатами реєстрації на пленарне засідання прибуло 22 депутати із 34 загального складу ради. У роботі сесії взяли участь помічник народного депутата Геннадія Вацака Людмила Зотова, депутати Вінницької обласної ради, сільські та селищний голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та організацій, голова Громадської ради при райдержадміністрації, представники районних громадських організацій та місцевих засобів масової інформації.

Перед початком засідання голова районної ради Петро Тамбовцев повідомив приємну новину: ще один наш земляк нещодавно набув повноважень депутата обласної ради 7 скликання у складі фракції «Аграрії Вінниччини» – Мордванюк Василь Никифорович, з чим від імені депутатського корпусу тепло привітав новообраного колегу.

Також вітання приймав Вербський сільський голова Насадюк Василь Павлович, який цього дня святкував свій день народження.

Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного, депутати районної ради розглянули стан справ щодо вирішення такого актуального і болючого питання, як включення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування»  до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.

Голова районної ради, інформуючи про заходи та події, які відбулися в міжсесійний період, повідомив, що 29 січня відбулася робоча зустріч керівництва та громадськості району з колективом лікарні – це була жорстка і предметна розмова щодо шляхів модернізації нашого лікувального закладу та його роботи в нових умовах.

З1 січня цього року  видано розпорядження голови районної ради  про створення ще однієї робочої групи – по перевірці наявного стану забезпеченості кадрами, матеріально-технічної бази лікарні, раціональності та ефективності використання приміщень, медичного обладнання, автотранспорту із зазначенням існуючих проблем та можливих шляхів їх подолання.

Обидві групи готові відзвітувати про свою роботу.

 П. Тамбовцев детально поінформував про обсяг і використання додаткових коштів, виділених по загальному та спеціальному фондах  з місцевого бюджету нашій лікарні упродовж трьох останніх років. Загалом у 2017-2019 роках Крижопільській ОЛІЛ додатково було  виділено 20 млн 058 тис. грн.

Відмітив, що для того, аби виконати вимогу щодо комп’ютеризації медичного закладу, лікарню було підключено до медичної системи «Мед Ейр», на що потрачено 250 тис.грн, та організовано 63 комп’ютеризованих місця для лікарів  (витрачено на це 1 млн 346 тис.грн).  Також було організовано відділення екстреної медичної допомоги, що повністю відповідає вимогам і на сьогодні повноцінно функціонує.

     «Не забезпечено поки що дороговартісного обладнання  (комп’ютерного томографа), що коштує від 8 до 15 млн грн. Ми над цим працюємо, але  таке обладнання потребує великих затрат з обслуговування, що, навіть при його закупівлі, лягають на місцеві бюджети. Наразі розглядаємо і прораховуємо всі можливі варіанти.

     Районною радою було повністю забезпечено навчання з підвищення кваліфікації лікарів. Для забезпечення житлом майбутніх медичних працівників ведуться роботи по завершенню будівництва 8-миквартирного житлового будинку.

     Хочу з відповідальністю заявити, що ми як представники районної виконавчої влади і місцевого самоврядування зробили все можливе для того, щоб наша лікарня була багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування першого рівня, тобто опорною. Є питання по забезпеченню нашого медичного закладу відповідними кадрами (на цьому зупиняться представники створених робочих груп та представники ОЛІЛ), але хочу сказати  насамкінець: разом ми можемо вирішити всі питання та протистояти викликам сьогодення, адже  працювати  медичним закладам у нових умовах буде нелегко», - зазначив він насамкінець.

Голова депутатської робочої групи щодо включення КНП «Крижопільська ОЛІЛ» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області Лідія Семенюк  доповіла про діяльність робочої групи -  зустрічі з керівництвом області та заступником міністра охорони здоров’я Дмитром Ковалем, у ході яких було вказано на так звані «вузькі місця» нашого медичного закладу: обговорено матеріально-технічний стан лікарні та забезпечення її необхідними кадрами. Робоча група на сьогодні виконала взяті на себе зобов’язання.

«Тепер всім, від кого це залежить, слід докласти максимум зусиль, щоб Крижопільська ОЛІЛ таки стала опорною, інакше згодом її закриє саме життя»,- закликала всіх Лідія Павлівна.

Про наявний стан справ у КНП «Крижопільська ОЛІЛ» та готовність закладу до підписання угоди з Національною службою здоров’я України розповіли заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Людмила Цимбал і заступник головного лікаря з медичної частини Тарас Кубаль.

В обговоренні питання взяв участь депутат обласної ради Юрій Семенюк, який розповів про діяльність депутатів обласної ради щодо недопущення ухвалення обласною радою  рішення про закриття Заболотненського психоневрологічного санаторію та щодо надання Крижопільській ОЛІЛ статусу опорної. Він процитував народного депутата по 15 виборчому округу Ларису Білозір з її виступу на учорашній нараді в облдержадміністрації: «Кількість опорних закладів є необмеженою, і Шаргород, Іллінці та Крижопіль можуть ними стати». «Якщо ми будемо небайдужі, укомплектуємо лікарню кадрами, у нас все вийде»,- запевнив депутат.

Шарапанівський сільський голова Володимир Янковий наголосив на необхідності тісної співпраці первинної та вторинної ланок медицини задля кращого обслуговування хворих.

Голова районної ради Петро Тамбовцев подякував депутатам обласної ради, громадськості за активність у захисті Заболотненського санаторію і нашої лікарні. Підкреслив: ми все-таки маємо гарний шанс, поліпшивши наявну ситуацію, стати багатопрофільною лікарнею інтенсивного лікування першого рівня, тобто опорною. Для цього є всі можливості.

За підсумками обговорення депутати ухвалили надіслати повторне звернення до органів влади вищого рівня, наших депутатів - мажоритарників про сприяння у вирішенні питання щодо включення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області, а також повторно запросити директора департаменту охорони здоров’я ОДА Людмилу Грабович до нашого медичного закладу для зустрічі з колективом лікарні та керівництвом району.

Далі перейшли до основних питань порядку денного.

 Розпочалось засідання  звітом  заступника голови райдержадміністрації  Валентини Круць про  виконання Програми соціального та економічного розвитку району за 2019 рік і делегованих райдержадміністрації  районною радою повноважень. Доповідаючи, заступник голови райдержадмінстрації зупинилася на результатах та виконаних завданнях, використанні бюджетних коштів, реалізації проєктів, які дозволили залучити до району додаткове фінансування. Серед основних завдань - розвиток соціальної та гуманітарної сфер району, зростання конкурентоспроможності економіки району та залучення інвестицій, впровадження енергозберігаючих технологій, розвиток інфраструктури, екологічна безпека навколишнього середовища. Також окреслила основні  напрямки роботи та ключові завдання розвитку району на 2020 рік.

Військовий комісар Крижопільського РВК Олег Стецюк поінформував присутніх про підсумки призову громадян району на строкову військову службу у 2019 році. Заступник керівника Бершадської місцевої прокуратури Максим Веселовський доповів про результати діяльності прокуратури протягом 2019 року.

Депутати також заслухали звіт заступника начальника фінансового управління Людмили Янчук про виконання районного бюджету за 2019 рік. Людмила Володимирівна поінформувала про зміни до бюджету, які депутати підтримали одностайно.

На сесії було прийнято три програми: Районну комплексну програму соціальної підтримки учасників Антитерористичної операції, Операції об’єднаних сил, членів їхніх сімей на 2020 рік; Програму розвитку футболу у Крижопільському районі на 2020-2022 роки; Районну програму фінансової підтримки громадської організації «Футбольний клуб «Олімп 2017» на 2020-2022 роки.

До    дев’ятьох районних   програм було внесено зміни і доповнення, розглянуто питання про участь у сімнадцятому обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад.

Також було прийнято ряд  рішень з різних галузей діяльності – усього 47 питань порядку денного.

Загалом депутати працювали активно упродовж трьох годин, жваво дискутували, вносили слушні пропозиції.