Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Відбулася 30 сесія районної ради 7 скликання

         

12 листопада відбулось пленарне засідання чергової 30-ї сесії Крижопільської районної ради 7 скликання, на якому депутати ухвалили низку рішень із змінами і доповненнями.

Участь у засіданні чергової 30-ї сесії районної ради взяли голова районної ради Петро Тамбовцев, голова  райдержадміністрації Валентин Панчук, заступник голови  райдержадміністрації Валентин Пастушенко, селищний та сільські голови, керівники структурних підрозділів РДА, представники громадськості та ЗМІ, запрошені.

У ході засідання сесії депутати розглянули 32 питання порядку денного.Одним з головних питань порядку денного 30-ї сесії було: Про соціально-правовий захист дітей в районі». Доповідала начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Олена Дерев’янчук, яка висвітлила основні напрямки діяльності служби, зокрема:

З метою соціально-правового захисту дітей в районі діє Районна програма забезпечення прав дітей на особливий захист,  піклування та гармонійний розвиток на період до 2023 року», затверджена рішенням 2 сесії районної ради 7 скликання від 09 грудня 2015 року, також в районі діє Районна  програма забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа, на 2018-2023 роки, затверджена рішенням 18 сесії районної ради 7 скликання від 22 грудня 2017 року  № 496.

З метою вирішення проблемних питань соціального захисту дітей протягом 10 місяців 2019 року службою у справах дітей було ініційовано проведення  12 засідань комісії з питань захисту прав дітей, на яких розглянуто 128 питань соціального захисту дітей.

Задля виявлення сімей та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, своєчасного надання їм підтримки чи відповідної допомоги, попередження вилучення дітей з біологічної сім’ї та профілактики негативних явищ в дитячому середовищі, працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації, працівниками поліції та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  протягом 10 місяців 2019 року проведено 41 рейд «Діти вулиці», «Нічне місто», «Дитина в сім’ї», «Вокзал», обстежено умови проживання 184 дитини з 69 сімей, перевірено 11 магазинів, кафе, барів, дискотек та інших місць концентрації дітей та підлітків. В ході проведення рейдів було обстежено умови проживання та виховання 32 неблагополучних сімей, На засідання комісії з питань захисту прав дитини було викликано 25 батьків, які виховують 67 дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Після кожного рейду здійснювалось відповідне реагування: повідомлення закладів освіти, батьків,  індивідуальна робота з дітьми та їх батьками. З власниками кафе, барів, дискотек проведено роз’яснювальні бесіди відносно порушення законодавства щодо продажу алкоголю та тютюнових виробів неповнолітнім.

Станом на 01 жовтня 2019 р. на території району проживає 147, так званих «неблагополучних сімей»,  в них виховується 360 дітей, з них  на обліку  служби у справах дітей знаходиться 15 дітей (з 6 сімей), які перебувають в складних життєвих обставинах. Всі діти -  в категорії обліку «проживання дитини в сім’ї, де батьки або особи, які їх замінюють, ухиляються від виконання батьківських обов’язків».

За даними Крижопільського відділення поліції Бершадського відділу головного управління національної поліції України у Вінницькій області протягом  9 місяців 2019 року виявлено 12 дітей, втягнутих  у пияцтво. Скоїли правопорушення 16 неповнолітніх. Працівниками служби в межах  компетенції проведено перевірку умов проживання дітей, які вчинили правопорушення та проведено роботу з ними та їхніми батьками. 

Службою ведеться робота з контролю вчинення насильства над дітьми в сім’ях відповідно до Закону України "Про попередження насильства в сім’ї".  З початку 2019 року повідомлень про вчинення насильства над дітьми до служби не надходило.

30 вересня 2019 року працівниками служби у справах дітей Крижопільської райдержадміністрації серед жителів району проведено інформаційну акцію з нагоди Дня усиновлення «Усиновіть дитину, подаруйте їй сонце», спрямованої на привернення уваги до дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Олена Дерев’янчук запевнила, що службою і надалі будуть вживатись всі необхідні заходи, в межах визначеної компетенції, щодо якнайкращого дотримання та захисту прав та інтересів дітей, формування в них здорового і соціально-позитивного способу життя.

В обговоренні питання взяли участь  директор районного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Олена Гурмач та заступник  Крижопільського селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Володимир Скалій.

Було ухвалено важливі рішення: прийнято шість районних програм, до сімох програм внесено зміни та доповнення, продовжено дію однієї програми. Затверджено Порядок компенсації кошів за здобуття освіти в школах естетичного виховання дітьми пільгових категорій, котрий визначає надання пільг дітям  окремих категорій з плати  за навчання  у Крижопільській та Городківській  школах естетичного виховання за рахунок компенсації коштів з плати за навчання з місцевих бюджетів, та Тимчасовий порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території Крижопільського району за межами населених пунктів, який визначає процедуру видалення  зелених насаджень .

 Виконуюча обов’язки начальника фінансового управління районної державної адміністрації  Людмила Янчук   підбила підсумки виконання  бюджету району за 9 місяців 2019  року та доповіла про внесення змін до районного бюджету.

Депутати працювали дружно і злагоджено та схвалили решту запропонованих питань  порядку денного  30-ї сесії, із змінами і доповненнями,  упродовж години.

Детальніше з прийнятими рішеннями можна ознайомитись на офіційному сайті районної ради в розділі «Депутатська діяльність».