Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Відбулася 27 сесія районної ради 7 скликання

 

26 квітня 2019 року пройшла 27 сесія Крижопільської районної ради 7 скликання.

Першим питанням, яке обговорили депутати, став звіт голови районної ради Петра Тамбовцева про діяльність за період з 1 березня 2018 року по 26 квітня 2019  року.

У своєму виступі голова районної ради відзначив, що районна рада як колегіальний орган представляє спільні інтереси територіальних громад селища і сіл Крижопільського району. Тому все, що зроблено за звітний період, є результатом колективної праці кожного депутата, постійних комісій, президії районної ради, сесійної діяльності, роботи виконавчого апарату районної ради, співпраці з районною державною адміністрацією, селищною та сільськими радами, керівниками підприємств, господарств та установ району, а також обраних по нашому округу депутатів Верховної та обласної рад. Особисто він як голова районної ради намагався керуватися у своїй роботі демократичними засадами, забезпечував рівні права і можливості всіх депутатів для ефективного здійснення ними своїх повноважень.

Як голова районної ради у своїй діяльності керувався Конституцією України, Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про службу в органах місцевого самоврядування», іншими нормативно-правовими актами, рішеннями районної ради, пропозиціями депутатів та їхніх формувань. Своє основне завдання вбачав і вбачає у тому, щоб об’єднати різновекторний людською етикою і мораллю депутатський корпус та налаштувати його на конструктив.

Районна рада працює у складі 34 депутатів, що в повній мірі забезпечує ефективну роботу представницького органу. Депутати добре володіють ситуацією на місцях, сприяють вирішенню проблемних питань, які турбують громадян, мають достатній життєвий і виробничий досвід, освітній рівень, користуються авторитетом серед виборців.

         Далі зупинився на основних питаннях роботи органу місцевого самоврядування.

Районна рада працювала згідно з планом роботи, у межах Конституції України, чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та Регламентом роботи районної ради сьомого скликання.
Основною організаційно-правовою формою роботи районної ради була і залишається сесійна робота, яка складається з пленарних засідань, засідань постійних комісій та узгоджується президією.

         Всього за період з березня 2018 року по квітень 2019 року  районною радою проведено 7 сесій районної ради, з них 2 - позачергових. 

Розглянуто  239  питань, ухвалено 212 рішень, у тому числі щодо:

- затвердження районних програм та внесення змін до них – 69;

- бюджетних питань та внесення змін до районного бюджету – 37;

- управління комунальною власністю –56;

- земельних відносин – 20;

- депутатської діяльності і правопорядку –21;

- затвердження статутів, положень, порядків та  внесення змін до них – 10;

 - кадрових питань – 8.

  

На сьогоднішній день на контролі постійних комісій перебуває 96 діючих програм, на фінансування яких у 2018 році було спрямовано з районного бюджету 25 214 тис.грн (при передбачених 22 304 тис.грн). Ще 3 цільові програми потребують оновлення.

 За звітний період районною радою ухвалено  33 районних програми, які стосувалися усіх сфер життєдіяльності територіальних громад району, дію 2 чинних програм було продовжено.

Зокрема, прийнято: 11 програм з питань соціально-економічного розвитку  району, 16 програм гуманітарного спрямування (освіта, медицина, культура), 3 програми з питань безпеки та правопорядку, 10 програм з питань соціального захисту (а також продовжено дію 2 програм цього напряму на 2019-2020 роки).

Зупинився на участі територіальних громад у різного рівня конкурсах на отримання грантів, які  сьогодні, в умовах обмеженості  фінансових ресурсів місцевих бюджетів,  можуть бути використані на покращення життєвого  рівня населення. Так, у 2018 році: за результатами 15 обласного конкурсу розвитку територіальних громад Вінниччини у Крижопільському районі з 42 поданих проектів виграно – 18, з обласного бюджету виділено 1 666 679 грн; з місцевих бюджетів – 1 324 659  грн; спонсорських коштів – 45 425  грн. Як бачимо, сума виграшу, а отже, і додатково залучених коштів до районного бюджету щорічно зростає.

Зупинився голова районної ради на питаннях співпраці органів місцевого самоврядування з виконавчою владою району, ефективного використання комунальної власності, вирішенням проблем місцевого самоврядування.

На завершення Петро Тамбовцев висловив вдячність тим депутатам районної ради, які плідно працювали в постійних комісіях, у депутатських фракціях, які за звітний період розглянули велику кількість питань та прийняли виважені рішення, громаді району, яка з розумінням ставиться до наших проблем, підтримує всі наші добрі починання, допомагає в роботі владним структурам задля досягнення єдиної мети. Подякував депутатам сільських,  селищної, районної   рад,    сільським,  селищному головам, районній державній адміністрації, керівникам установ  за підтримку, взаєморозуміння та спільну роботу.

В обговоренні звіту взяли участь Гарячківський   сільський голова Олег Котюжанський, депутати районної ради Оксана Сметанюк  та Олександр Корчовий.

Головний лікар Крижопільської ОЛІЛ Валерій Рузяк доповів про готовність комунального некомерційного підприємства «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» як закладу охорони здоров’я вторинного рівня до співпраці з Національною службою здоров’я України, а головний лікар Крижопільського ПМСД Леся Килімник - про стан надання первинної медичної допомоги жителям району.

В обговоренні звіту голови районної ради  та інших питань на сесії взяв участь депутат районної ради, голова райдержадміністрації Валентин Панчук.

Він, зокрема, відзначив, що лише спільними діями органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, громадськості  можливо забезпечувати вирішення проблем району.

На сесії було розглянуто 24 питання порядку денного. Зокрема, затверджено прийняття таких районних програм: Районної програми розвитку дошкільної освіти на 2019-2023 роки, Районної цільової програми по наданню допомоги хворим з хронічною нирковою недостатністю, які проживають на території району та за необхідності отримують програмний гемодіаліз, на 2019-2020 роки, Районної цільової програми будівництва (придбання)  доступного житла на 2019-2021роки,  а також внесення змін до ряду програм: Комплексної оборонно-правоохоронної програми Крижопільського району на 2016 - 2020 роки «Безпечна Крижопільщина – взаємна відповідальність влади та громад», Районної програми військово-патріотичного виховання та підготовки молоді до служби в Збройних силах України на 2018 -2022 роки, Районної програми ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення на 2019-2022 роки, Програми підтримки діяльності і відкритості роботи Крижопільської районної державної адміністрації та фінансового забезпечення для здійснення повноважень, делегованих їй Крижопільською районною радою, у 2019–2020 роках, інші питання.

Детальніше з рішеннями 27 сесії можна ознайомитись у розділі сайту «Депутатська діяльність».