Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Верховна Рада ухвалила закон, що дозволяє містам обласного значення створювати ОТГ

Верховна Рада України на своєму засіданні у вівторок, 3 квітня, ухвалила в цілому закон № 6466 щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення. За проголосували 268 народних депутатів.

Законопроект дозволяє громадам за спрощеною процедурою приєднуватися до міст обласного значення. Як відомо, в Україні 187 міст обласного значення.

Відповідно до цих змін повноваження сільської, селищної ради, її виконавчого комітету та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади, припиняються з дня набрання чинності рішенням сільської, селищної ради та рішенням міської ради об’єднаної територіальної громади про добровільне приєднання до об’єднаної територіальної громади. З моменту припинення повноважень сільської, селищної ради повноваження міської ради поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до міської об’єднаної територіальної громади.

З моменту припинення повноважень сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади, повноваження сільського, селищного, міського голови об’єднаної територіальної громади поширюються на територію територіальної громади, що приєдналася до об’єднаної територіальної громади.

Закон набуває чинності з 1 травня 2018 року.

Рада також визначила, що до проведення чергових місцевих виборів у разі приєднання до територіальних громад міст обласного значення вибори голів ОТГ не проводяться, а головою об’єднаної громади вважається міський голова міста, до територіальної громади якого відбулося приєднання.