Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Урочистість з присмаком великого й гіркого болю

Урочистість з присмаком великого й гіркого болю відбулася у Крижопільській СЗШ  №1 І-ІІІ ст. - відкриття меморіальних Дошок пам'яті учасників бойових дій на Сході України, колишніх учнів навчального закладу – Сергія Бойка та Андрія Долейка, які віддали своє молоде життя за свободу, незалежність і територіальну цілісність України.

Ще ніколи за часів незалежної України  єдність нашої країни не піддавалась таким важким випробуванням. Саме зараз, захищаючи свою землю від агресора, ми виборюємо єдину державу. Цей шлях лежить через кров, через страждання. Величезну ціну платить наш народ за те, щоб жити в суверенній і соборній Україні. Величезну ціну заплатив і Крижопіль, втративши своїх кращих синів.

Сергію було лише 18, його серце перестало битись вранці 7 серпня  минулого року поблизу Савур-могили в Донецькій області. Під час виходу з району бойового застосування колона потрапила на засідку. Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ст.

Андрій у 2011-2012 роках брав участь у миротворчих  діях   у  Косово. А у важкий для країни час став на захист рідної  Вітчизни, був старшим стрільцем 30-ї Новоград-Волинської  окремої механізованої бригади. Загинув у вересні минулого року під час повернення до військової частини, загинув у 25 років.

На урочисту лінійку до учнів та учителів школи прийшли голова Крижопільської районної ради Анатолій Стратієвський, голова районної державної адміністрації Валентин Панчук, Крижопільський селищний голова Василь Косташенко, військовий комісар Крижопільсько-Піщанського об’єднаного військового комісаріату, підполковник Олег Стецюк, представники підприємств, організацій, громадськість району.

Урочисту лінійку відкрив директор навчального закладу Микола Мартинюк. Далі слово мав голова райдержадміністрації Валентин Панчук.

«Сьогодні урочистий, відповідальний день для учнів та учителів Крижопільської середньої шлоли №1, для усіх крижопільчан. Ми разом  пишемо ще одну сторінку нашого життя - вшановуємо  пам'ять колишніх учнів школи, наших земляків – Сергія Бойка та Андрія Долейка.

Відбувається подія, яка болить кожному з нас. Відбувається вона у школі, бо головну частину свого життя ці молоді люди віддали школі. Школа, як рідна мати, виколисує, дає дорогу в життя своїм учням. З роками діти виростають і стають дорослими, а школа їх проводжає та чекає випускників на теплі зустрічі.

На жаль, сьогодні колишні учні  повертаються до своєї рідної школи ось цими пам’ятними знаками. Сподіваюсь, їхні геройські вчинки будуть фундаментом для виховання патріотичного духу в учнів, усіх крижопільчан, які будуть бачити перед входом до школи пам’ятні знаки і завжди пам'ятати та віддавати шану своїм землякам», - сказав у своєму виступі Валентин Іванович.

А ще він подякував  батькам героїв, учителям за те, що виховали справжніх патріотів України, які віддали за неї життя, за увагу, підтримку, за збереження пам’яті про своїх славних випускників. Адже відтепер всі ми, переступаючи поріг школи, будемо зустрічатися з німим поглядом наших  земляків – Сергія Бойка та Андрія Долейка, будемо запитувати самих себе: «А що я зробив для своєї Батьківщини?».

Благочинний району Української православної церкви Київського патріархату о. Петро  прочитав заупокійну молитву, освятив пам’ятні знаки на честь воїнів-земляків.

А далі червоні гвоздики запалахкотіли краплями крові біля пам'ятних Дошок. Їх принесли славним синам України представники влади, керівники закладів та установ, знайомі, друзі, вчителі та учні школи.