Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Українська асоціація районних та обласних рад закликає центральну владу врегулювати можливі порушення під час проведення реформи децентралізації

 

 

 

 Українська асоціація районних та обласних рад закликає центральну владу врегулювати можливі порушення під час проведення реформи децентралізації, зокрема при укрупненні районів і ліквідації райрад.

"Українська асоціація районних та обласних рад звернулася до президента, прем'єр-міністра та голови Верховної Ради з проханням урегулювати ситуацію навколо грубих порушень під час впровадження децентралізаційної реформи", - йдеться в повідомленні прес-служби асоціації.

Зокрема, у зверненні увага акцентується на ліквідації місцевого самоврядування на районному рівні, недосконалості методики та закритості під час формування укрупнених адміністративно-територіальних одиниць.

На думку асоціації, відсутність у майбутньому райрад призведе до погіршення надання соціальних послуг та координації громад, оскільки без проміжного субрегіонального рівня, наприклад, утримання вторинної медицини або закладів культури для громад буде складним.

В асоціації також вважають, що пропозиція залишити субрегіональний рівень тільки для організації державної влади значно звузить права громадян.

"Друге, на чому загострює увагу асоціація, це те, що під час формування укрупнених районів і затвердження перспективних планів громад уряд не враховує думки самих громад", - ідеться в повідомленні.

У зв'язку з цим наголошується, що відсутність реальних обговорень під час формування меж адміністративно-територіальних одиниць ставить під загрозу зручність проживання людей у своїх громадах.

Окрім того, асоціація зазначає, що такими діями відповідальні за реформу органи державної влади порушують законодавство України, норми чинної Конституції, що передбачають трирівневу систему самоврядування.