Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Учора Верховна Рада прийняла ЧОТИРИ "децентралізаційних" закони

 Учора  Верховна Рада  прийняла  ЧОТИРИ «децентралізаційні»  закони:
1. Закон України № 4742 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо статусу старости села, селища)"
2. Закон України №4110 "Про внесення змін до деяких законів України щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів".
3. Закон України №4772 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад)"
4. Закон України №2489 "Про службу в органах місцевого самоврядування"
Вітаємо!

Отже, новий закон “Про службу в органах місцевого самоврядування” прийнято. Звісно, він ще викличе неоднозначну реакцію і порцію критики з боку окремих політиків. Хоча б тому, що тепер службовці виводяться повністю з-під їх контролю. Бо не лише мають бути політично неупередженими, але й не матимуть права перебувати у політичних партіях під час служби в органах місцевого самоврядування.
Відповідно до нового закону, працювати в органах місцевого самоврядування не зможуть особи, які не пройшли спеціальну перевірку і підпадають під дію закону "Про очищення влади". Документом вводиться конкурсний відбір службовців місцевого самоврядування. Передбачається встановити введення 3-х категорій посад службовців місцевого самоврядування:

 I категорія - керуючі справами виконавчого комітету місцевих рад;

II категорія - керівники структурних підрозділів апарату місцевих рад;

 III категорія - інші посади.
Передбачено також професійне навчання службовців органів місцевого самоврядування, посилення гарантій використання службовцями державної мови, а також регіональних або мов національних меншин. Результати службової діяльності службовців місцевого самоврядування щороку підлягатимуть оцінюванню для визначення якості виконання поставлених завдань, а також з метою прийняття рішення щодо планування проходження служби, виявлення потреби у навчанні, преміювання службовців місцевого самоврядування.
Вводиться також нова модель оплати праці, що мінімізує суб`єктивізм керівника, впроваджується ефективний механізм запобігання корупції, підвищується рівень соціального та матеріального захисту службовців, а також багато інших новацій, які мають суттєво підвищити і відповідальність службовців, і, водночас, престижність роботи в органах місцевого самоврядування.