Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

У зв'язку з відключеннями споживачів від струму

Надскладною залишається ситуація в об’єднаній енергетичній системі України, яка виникла 1 грудня поточного року з причини аварійної зупинки енергоблоку №3 Запорізької АЕС. Загалом в державі в ремонт плановий, аварійний було виведено один енергоблок Запорізької АЕС, 23 енергогенеруючі одиниці на ТЕС та ТЕЦ.

Дефіцит балансу виробництва і споживання електроенергії в об’єднаній енергетичній системі України спричинено також низькими запасами вугілля на складах теплоелектростанцій та недостатність гідроресурсів.

Як правило, пік використання електроенергії припадає на 7-10 години зранку і 17-21 години увечері. Саме тому в цей час нам всім слід вдаватись до максимальної економії енергоресурсів. Торгівельним закладам, можливо, завершувати роботу до 17 години. Промисловим підприємствам перейти на роботу в нічний час. У територіальних громадах у час пік відключати освітлення вулиць. Керівникам соціальних закладів для приготування їжі, обігріву та ін. подбати про інші види енергозабезпечення (наприклад, генератори).

Якщо кожен із побутових споживачів у часи пікових навантажень вимкне хоча б по одній лампочці потужністю у 100 Вт, то в сумі це теж дозволить зняти критичне навантаження на мережу в цілому і уникнути загального відімкнення.

Введення і припинення дії графіків аварійних відключень, в тому числі і спеціальних, здійснюється виключно по команді диспетчера центральної диспетчерської служби ДП НЕК «Укренерго» та з метою забезпечення сталої роботи об’єднаної енергетичної системи України.

Якщо протягом найближчих днів ситуація з генерацією електроенергії на вітчизняних станціях не стабілізується, застосування графіків аварійних відключень триватиме.

Втручання на рівні району у ці графіки неможливе.

ПАТ «Вінницяобленерго», адміністрація Крижопільських електромереж просять з розумінням поставитись до ситуації, що виникла в об’єднаній енергетичній системі України.

Прес-служба райдержадміністрації та

адміністрація Крижопільських електромереж