Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

У районі відзначили День місцевого самоврядування

Багатолюддя, море квітів, теплі усмішки, піднесений настрій і сердечні поздоровлення. Усе це відбувалося 6 грудня в малому залі районного Будинку культури, де пройшли урочистості та святковий концерт з нагоди професійного свята народовладдя – Дня місцевого самоврядування.

Ця святкова подія зібрала в одну родину депутатів усіх рівнів, представників місцевого самоврядування та виконавчої влади, ветеранів місцевого самоврядування, чия наполеглива праця, воля, енергія, професіоналізм творять історію місцевого самоврядування району.

Зі щирими словами привітань звернувся до присутніх голова районної ради Петро Тамбовцев. Зокрема, він зазначив: «У світі багато професій, які вимагають високого професіоналізму й досвіду. Але, мабуть, тільки робота в органах місцевого самоврядування потребує такої всебічної обізнаності, такого глибокого вивчення різноманітних сфер життєдіяльності.

Життя району, добробут його мешканців – це постійний розвиток. І основа цього розвитку – порозуміння, співпраця усіх гілок влади, усіх посадовців, депутатів місцевих рад заради вирішення актуальних для територіальних громад району питань.

Кожен новий прожитий нами рік додає на цьому шляху нових прикладів позитивного досвіду розвинутих територіальних громад та їх представницьких органів.

Приємно бачити, що органи місцевого самоврядування району щороку діють ефективніше, розв’язують більшість проблем, забезпечуючи належний рівень життя наших громадян.

Життя району, добробут його мешканців – це постійний розвиток. І основа цього розвитку – порозуміння, співпраця усіх гілок влади, усіх посадовців, депутатів місцевих рад заради вирішення актуальних для територіальних громад району питань.

Протягом 2019 року територіальними громадами селища Крижопіль та сіл Вільшанка, Голубече, Городківка, Жабокрич, Заболотне,  Крикливець Соколівка проводились роботи з капітального та поточного ремонту  водопровідних мереж, заміни насосного обладнання  та  утримання  громадських колодязів,  на що освоєно 390,272  тис.грн - в т. ч. 83,394 тис.грн кошти населення та господарюючих структур. У Дахталійській громаді збудувано водогін протяжністю 8,5 км на загальну суму 950,00 тис. грн,  закуплено нове обладнання для свердловини вартістю 200,00 тис. грн.

      Продовжуються роботи щодо забезпечення належного технічного стану об’єктів водовідведення.

     Щомісячно громади району нарощують темпи по облаштуванню  зовнішнього вуличного освітлення населених пунктів, що є одним із завдань щодо забезпечення рівня освітлення вулиць населених пунктів із нормативними вимогами. Загалом по району на сьогодні освітлено 285,7 км вулиць населених пунктів та встановлено 3114 світильників.

         За 11 місяців 2019 року до загального фонду бюджету Крижопільського району надійшло 139 763,3  тис.грн. власних та закріплених  доходів, що становить 107,8% до уточнених планових показників затверджених місцевими радами на відповідний звітний період, понад план отримано 10 154,1 тис.грн.

         Найбільший відсоток виконання дохідної частини бюджету в Андріяшівській – 141,6%, Вербській – 134,4%, Вільшанській 121,4%, Дахталійській – 122,6%,  Куницькій – 147,9%, Савчинській – 121,7% та Тернівській – 122,3% сільських радах.

В порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження до бюджету збільшились на 24 467,3 тис.грн.

Не залишились місцеві ради і осторонь проблемних питань фінансування галузей району: у 2019 році   сільські та селищна  ради надали  міжбюджетні трансферти з місцевих бюджетів районному бюджету на загальну суму 5  349, 723 тис. грн, зокрема, на забезпечення галузей:

 освіти - 2 154, 269 тис.  грн;

 охорони здоров’я – 2  422, 098 тис.грн;

 соціального захисту  - 311,275 тис. грн;

фізичної культури – 61, 100 тис. грн;

культури – 4, 320 тис. грн;

 на співфінансування проєктів 16 обласного конкурсу розвитку територіальних громад -  396, 661 тис.грн.

Активно залучаються і позабюджетні кошти. Протягом 2019 року в Крижопільському районі реалізується більше 60 проєктів соціально-економічного розвитку загальною кошторисною вартістю більше 59 млн грн, зокрема: 25 проєктів  на загальну суму 11 829, 887 тис.грн за рахунок субвенції з державного бюджету на розвиток територій; 14 проєктів в рамках 16 обласного конкурсу проєктів розвитку територіальних громад на загальну суму 3 524,087 тис.грн; два проєкти в рамках реалізації медичної реформи за рахунок субвенції з державного бюджету загальною вартістю більше 10 млн грн ( будівництво амбулаторії в с.Городківка та  придбання автомобіля для цієї амбулаторії); проєкт з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища (реконструкція КНС та каналізаційного колектора по  вул. Олександра Савченка, вартістю 10 500 тис. грн) тощо.

І за цими успіхами стоять конкретні люди, які взяли на себе відповідальність.

Оглядаючись назад, маємо право і підстави сказати: і сьогодні, і завтра нам не буде соромно за свою роботу, оскільки в досить складних суспільно-політичних умовах забезпечили політичну та соціальну стабільність у районі, діяли злагоджено і виважено, в інтересах територіальних громад. Життя показало, що  наші депутати місцевих рад 7 скликання – авторитетні і досвідчені люди, які беруть дієву участь у роботі постійних та тимчасових комісій, розробці  проєктів рішень, відстоюють інтереси своєї громади на сесійних засіданнях, проводять активну діяльність на виборчих округах.

Сьогодні роботу сільських, селищної та районної рад забезпечують 94 посадові особи - це ті  люди, котрі обрали своєю професійною діяльністю службу в органах місцевого самоврядування. Усі вони відзначаються активністю, цілеспрямованістю, лідерськими якостями, бажанням змінювати життя громад на краще.

Хочу подякувати всім посадовцям без винятку за ваші добрі справи, за професіоналізм та мудрість.

Насамперед у цей день хочеться відзначити роботу селищного та сільських голів, яких по праву можна назвати справжніми лідерами територіальних громад району.  

 Неможливо залишити поза увагою роботу секретарів місцевих рад.  Це високопрофесійні, компетентні представники органів місцевого самоврядування, які забезпечують співпрацю селищної та сільських рад з усіма організаціями та установами району, разом з головами вирішують проблемні питання, які виникають в повсякденному житті територіальних громад.

Без фінансового забезпечення завмирає будь-яка робота. Тому – то й не можна сьогодні не згадати бухгалтерів сільських рад, які це  забезпечення здійснюють. Ведення фінансової звітності, платіжних доручень тощо потребують високого фахового рівня, відповідальності, самовіддачі.

         Дуже напруженою і відповідальною є сьогодні і робота землевпорядника сільської ради: це здійснення розмежування земель державної і комунальної власності, інвентаризація земель, передача їх у приватну власність.

          Усім, причетним до цього свята, дякую за важку, часом невдячну і зовні непомітну працю.

         Особливі слова подяки хочу висловити ветеранам місцевого самоврядування, які віддали часочку душі в його становлення та розвиток. Щире слово вдячності вам, шановні, за вашу працю!

         Упевнений,що ми й надалі, у тісній співпраці районної ради, районної державної адміністрації, селищної та сільських рад району, будемо активно спрямовувати свою діяльність на вирішення першочергових завдань з метою поліпшення рівня життя, подальшого розвитку та вдосконалення місцевого самоврядування, збереження злагоди у суспільстві.

         Бажаю всім міцного здоров’я та терпіння, щастя та добра.

         Уклін і шана вам, дорогі крижопільчани, за любов до рідного краю, самовіддану щоденну працю!

         Нехай цей урочистий день додасть всім вам сил та впевненості у гарному майбутньому нашої країни, порозуміння, єдності і добра!»

За доброю традицією, з нагоди Дня місцевого самоврядування, підводяться підсумки роботи та нагороджуються кращі представники органів місцевого самоврядування всіх рівнів, чий внесок у розвиток територіальних громад  був найвагомішим.

Керівники району  Петро Тамбовцев та Валентин Панчук вручили Почесні грамоти районної державної адміністрації та районної ради 48 кращим самоврядцям району – депутатам районної, селищної та сільських рад, посадовим особам та ветеранам місцевого самоврядування.

Вітальна святкова програма завершилась чудовими художніми номерами, підготовленими працівниками районного Будинку культури.