Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

У районі проходять загальні збори громадян

У районі проходять загальні збори громадян, у роботі яких, згідно з графіком,  беруть участь голова райдержадміністрації Лідія Семенюк, голова районної ради Анатолій Стратієвський, заступники голови райдержадміністрації та районної ради, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Першою стартувала Дахталія – одне з найвіддаленіших сіл району, на території сільської ради тут проживає трохи більше чотирьох сотень жителів.

Незважаючи на немалу відстань від райцентру та малочисельність громади, тут знаходять способи робити все можливе, аби в непростих умовах не лише існувати, а й певною мірою розвиватися. Про це засвідчив звітний виступ сільського голови Василя Мазурика  з конкретикою цифр та слайдовими ілюстраціями. Привітавши місцевого воїна-інтернаціоналіста та ушанувавши хвилиною мовчання загиблих у афганській війні, адже зібрання проходило у день 25-річчя виведення військ з цієї країни,  присутні сельчани та гості з району впродовж двох годин говорили про життя тамтешньої громади у багатьох складових.

Як зазначив  у звіті доповідач, він уже протягом 12 років працює на посаді. Серед конкретних справ Василь Пантелеймонович назвав, зокрема, впорядкування кладовищ, ремонти пам’ятників загиблим воїнам, перекриття дахів ФАПу та Будинку культури в Дахталії, придбання апаратури для закладів культури. 85 відсотків доріг були грунтовими, та з кожним роком робота по їхньому ремонту активізується. Великим досягненням назвав голова будівництво у селі церкви, за що щиро подякував людям. А ще побудовано спортивний майданчик для молоді, де проходять різноманітні спортивні змагання, в тому числі й районні. З 2011 року триває робота по освітленню вулиць. Капітально відремонтовано, завдячуючи насамперед СПП «Кісниця» та ФГ «Флора», Мар’янівський сільський клуб.

У 2013 році вперше в історії Дахталійська сільська рада стала самодостатньою. За минулий рік бюджет виконано найкраще в районі – на 138,8 %. У суворі зими сельчани разом, самоорганізовуючись,  з допомогою господарюючих суб’єктів, прогортали дороги, забезпечуючи життєдіяльність села.

Європейського вигляду набув ФАП у Мар’янівці.  У минулому році сільська рада стала переможцем обласного конкурсу «Здоров'я дітей – у руках дорослих» серед територіальних громад Вінниччини.

Василь Пантелеймонович називав чимало відремонтованих вулиць, показових цифр витрачених коштів, а також тих благодійників і спонсорів, які підставляють плече громаді і яким він та односельці надзвичайно вдячні.

А ще закликав до наведення порядку біля садиб, уздовж доріг, бережливого ставлення до навколишнього середовища. Серед планів на 2014 рік - капітальний ремонт ФАПу у Дахталії, будівництво дитячого ігрового майданчика, заміна вікон у Будинку культури, подальший ремонт та освітлення вулиць, ремонт криниці у центрі села.

Після обговорення звіту, в якому взяли участь керівники сільського закладу культури, соціальної служби, дільничний інспектор міліції та ін., слово взяла голова райдержадміністрації Лідія Семенюк, яка у своєму виступі зупинилася на успіхах Крижопільщини в соціально-економічному розвитку, подякувала жителям громади за працю, за розуміння, за підтримку ініціатив органів влади, відзначила те, що дахталійчани, незважаючи на труднощі, вміють демонструвати почерк, самотужки вирішують чимало проблем.

А далі запросила до розмови всіх присутніх, на що ті активно пристали. І озвучили чимало питань, які їх турбують. Зокрема, першим прозвучало про відновлення роботи дитсадка і хоча б початкової школи. Але дитсадок, як пояснили представники і районної, і сільської влади, має відкриватися тоді, коли в нього ходитимуть діти, тим часом з цим було при його роботі до пожежі дуже проблематично, і утримувати заклад для двох- трьох діток – просто нереально. «Буде хоча б 10-12 – тоді і ставитимемо питання», - резюмував сільський голова. Тут же, на сході, вирішено питання про додаткові зупинки шкільного автобуса, зручні для всіх дахталійських  учнів, що навчаються у Городківській школі.

Активно і гаряче обговорювали ще одну проблему громади – тривалий час тут немає медпрацівника, і поселення, де немає мобільного зв’язку, куди не ходить автобус, залишається практично без первинної меддопомоги. Прозвучали питання і щодо затримок виплат дотацій на худобу, і щодо автобусного сполучення, в тому числі інформація про те, що на автостанції в Крижополі диспетчер просить купувати квитки, а деякі водії з тими квитками не беруть,  про забезпечення газом та інші.

Зрозуміло, що при всьому бажанні не всі проблеми може вирішити сільська і районна влада, у той же час голова райдержадміністрації Лідія Семенюк зобов’язала взяти на контроль і оперативно вирішити ті з них, які можливо.

На сьогодні  загальні збори громадян за місцем проживання вже пройшли у смт Крижопіль , в с.Іллівка та с. Вербка.