Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Свято Гарбуза

 

26 жовтня в селі Жабокрич відбулось Свято Гарбуза "Ходить Гарбуз по городу...",в рамках фестивалю традиційної української кухні. Ініціаторами цього дійства був відділ культури, районний Будинок культури та територіальні громади району. Щедрі господині сіл району гостинно пригощали усіх, хто в цей день завітав на свято, розмаїттям страв з кабака: гарбузової каші, запіканок, мусів, желе, пиріжків, млинців, цукатів з гарбуза, тістечок тощо  А зі сцени линули пісні у виконанні народних аматорів, вітаючи всіх зі святом урожаю, святом пісні,  святом крижопільської «кабачанки» та прославляючи наш край.

Свято відкрила господиня- сільський голова Марія Вербовецька, яка все зробила для того, щоб усім присутнім було комфортно святкувати. Також з вітаннями виступили голови Крижопільської райдержадміністрації і ради Валентин Панчук та Петро Тамбовцев. Голова районної ради Петро Тамбовцев привітав присутніх від усього дерпутатського корпусу і виразив переконання, що такі свята будуть переходити естафетою від громади до громади.

Зі словами вдячності учасникам свята, виступила начальник відділу культури і туризму Крижопільської райдержадміністрації Оксана Кройтор - адже у святі взяли активну участь усі сільські територіальні громади, клубні та бібліотечні заклади, творчі колективи та солісти району.
Під час свята також відбулась атестація на підтвердження звання "народного аматорського колективу" двох фольклорних колективів села Жабокрич "Любисток" (керівник Тетяна Марцилевич), села Іллівка (керівник Галина Вівсяна) та вокально - інструментального ансамблю "Вернісаж" Крижопільського районного Будинку культури (керівник Василь Поляк).

І хоча день сьогодні був прохолодний, але атмосфера свята огортала всіх теплом затишком і радістю свята.