Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Стартує програма "Доступні ліки"

29 березня в залі засідань Могилів-Подільської районної ради відбулось розширене засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради. У його роботі взяли участь голова обласної Ради Анатолій Олійник, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, голова районної ради Володимир Сірант та голова районної державної адміністрації Олег Китасюк, члени Координаційної ради, депутати обласної Ради, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, голови районних рад, райдержадміністрацій, головні лікарі закладів охорони здоров’я вторинного рівня надання медичної допомоги та представники Громадської ради при обласній Раді. В засіданні Координаційної ради від нашого району взяли участь голова райдержадміністрації Валентин Панчук та голова районної ради Петро Тамбовцев.

Перед початком пленарного засідання Координаційної ради обласна делегація ознайомилася з роботою медичних закладів територіальних громад Могилів-Подільського району. Зокрема, відвідали Серебрійську амбулаторію загальної практики сімейної медицини, яка обслуговує 3500 жителів села Серебрія та сусіднього села Кремінне. В амбулаторії працює один сімейний лікар, чотири медсестри, лаборант та акушер. Сільський голова Олег Будяк розповів, що в приміщенні проведено ремонт, встановлено опалення та найближчим часом заплановано провести перекриття даху.

Також учасники Координаційної ради оглянули комунальні установи “Могилів-Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги” та “Могилів-Подільську окружну лікарню інтенсивного лікування”.

На порядок денний пленарного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування було винесено питання «Про стан надання медичної допомоги різних видів та інтенсивності відповідно до потреб населення області та хід виконання обласної Програми “Майбутнє Вінничанин в збережені здоров’я громадян” на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року №45”.

В ході засідання  начальником Департаменту охорони здоров'я ОДА Людмилою Грабович та  головою постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення  було презентовано інформацію з зазначеного питання.

Зокрема Людмила Олексіївна поінформувала про програму «Доступні ліки», яка починає працювати з 1 квітня 2017 року та має забезпечити безкоштовними ліками кожного українця, який має захворювання серцево-судинної системи, бронхіальної астми та цукрового діабету - згідно з програмою, українці матимуть можливість виключно за рецептом лікаря отримати найдешевші ліки для лікування трьох вказаних захворювань безкоштовно. Якщо хтось захоче купити дорожчий асортимент, то повинен буде доплатити різницю.

Також в ході засідання обговорили питання фінансування медичної галузі, необхідність проведення медичної реформи та створення госпітальних округів.

За результатами зустрічі учасники Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради прийняли рішення «Про стан надання медичної допомоги та хід виконання обласної Програми «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016 – 2020 роки».