Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Славний ювілей Ольги Федорiвни Десяк

 

З нагоди поважного ювілею до іменинниці завітали та щирі вітання дарували голова райдержадміністрації Володимир Скалій, заступник голови районної ради Михайло Собків, голова районної ради Петро Тамбовцев, начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації  Оксана Кройтор, а також рідні та близькі. Відзначаючи багаторічну плідну працю, особистий внесок у збереження і популяризацію української пісенної спадщини, активну життєву позицію та з нагоди ювілейної дати від дня народження нагородили ювілярку Почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради. 

Ольга Федорiвна Десяк народилася у передвоєнному 1940-му роцi, 21 вересня у мальовничому селi Тернiвка. Як i її однолiтки, в 1947 роцi вперше переступила порiг Тернiвськоi семирiчної школи, яку успiшно закiнчила в 1954-му. Середню ж освiту здобувала уже будучи дорослою, через двадцять років.

Одразу пiсля закiнчення семирiчки пiшла працювати в мiсцевий колгосп «Україна», спочатку вирощувала цукристi на буряковiй плантацi, згодом очолила бурякiвничу ланку.

А у далеких уже шiстдесятих правлiння колгоспу доручило Ользi Федорiвнi очолити спецiалiзовану ланку по вирощуванню кукурудзи. А за працю - i винагорода. Найвища. Звання Героя Соцiалiстичної Працi iз врученням ордена Ленiна. Ольгу Федорiвну Десяк у 1971 роцi нагороджено за високi трудовi досягнення Орденом Трудового Червоного Прапора, а через два роки у 1973 роцi - орденом Жовтневої революцiї. А скiльки медалей прикрашають груди кавалера трьох орденів. Ольгу Федорiвну неодноразово обирали депутатом сiльської, районної, обласної рад. 3 1975 по 1985 рiк - О.Ф. Десяк депутат Верховної Ради України.

Фольклорний колектив Тернівського СБК був створений в шістдесятих роках минулого століття. Це була молодіжна буряківнича ланка колгоспу «Україна» на чолі з двадцятирічною ланковою Ольгою Десяк. Зіспівувались на полі, сапаючи буряки чи кукурудзу. Саме тоді, за високі показники в роботі, Ольга Федорівна була удостоєна звання «Герой Соціалістичної Праці», а колектив розпочав свою творчу діяльність.

Її голос і зараз не втратив отієї дзвінкості, глибинної народної мелодійності, душевності. Відродила свій співучий колектив, запросила ще й вокальний ансамбль – і знову полилися пісні: то мелодійні, широкі, як душа українця, то веселі та жартівливі.

Біографічна довідка про Ольгу Федорівну Десяк підготовлена працівниками Крижопільської центральної районної бібліотеки, де до її ювілею  організовано виставку – портрет «Земля з твоїм життям заручена».