Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Слава Україні! Героям слава!

29 липня 2014 року, Крижопільщина прощалась з військовослужбовцем Олександром Савченком, який загинув під час виконання службових обов’язків на пункті пропуску Довжанський Луганської області.

Олександр Юрійович Савченко народився 15 червня 1992 року в сім’ї працівників міліції – Юрія Дмитровича та Людмили Василівни Савченків. У 2009 році закінчив Крижопільську середню загальноосвітню школу І-ІІІ ст. №2.

Після школи Саша закінчив Нахімовське училище в Криму, мріяв продовжити навчання в  Одеській морській академії.

Був доброю та  щирою людиною.

У березні нинішнього року пішов служити за контрактом в одну із Львівських військових частин.  Разом зі своїми  військовими побратимами Саша  у прикордонній  зоні, що обстрілювалася  з двох боків – з Росії  та  від терористів - мужньо тримався до останнього подиху. Ворожим снарядом четверо наших бійців, серед яких був і Саша,  накрило у бліндажі. Осколок снаряда відібрав його молоде життя.

Такої кількості людей самого різного віку, яких об’єднали горе батьків воїна, біль від втрати друга, земляка, площа біля Меморіалу загиблим воїнам у Другій світовій війні не могла вмістити. Попрощатись з мужнім захисником Вітчизни – а саме на цьому святому для крижопільчан місці проходив мітинг пам’яті Олександра – прийшли представники органів виконавчої влади району та органів місцевого самоврядування, трудові колективи райцентру, приїхали делегації з усіх територіальних громад району, сусіднього Піщанського району, зі Львівської області, священнослужителі різних конфесій, громадськість району.

Виступаючи на мітингу, голова райдержадміністрації Валентин Панчук  висловив щире співчуття батькам, усім рідним та близьким загиблого.

«Тримайтеся. Нехай Бог дасть вам сили вистояти у страшному горі заради пам'яті про вашого сина. Нехай Всевишній упокоїть  душу героя,  а нам усім пошле мир, за який він  воював і віддав своє життя. І будемо молити Бога, аби  перша втрата серед крижопільчан на цій війні була останньою», - сказав керівник району, звертаючись до присутніх.

Живими квітами було встелено останній путь Олександра Савченка. Над могилою пролунав військовий салют.

Залишилась пам’ять про героя, залишився приклад мужності та патріотизму, самопожертви в ім’я України та українського народу.