Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Схвалено проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області

24 червня 2015 року відбулася чергова 38 сесія обласної ради в роботі якої взяв участь заступник голови районної ради Петро Тамбовцев.

Депутатами було підтримано важливе рішення – схвалено проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області.  

Сесії обласної ради у цей же день передувало засідання президії обласного органу місцевого самоврядування, на якому було розглянуто та схвалено порядок денний чергової 38-ї сесії обласної Ради 6 скликання зі змінами і доповненнями. На розгляд депутатів було внесено 37 питань порядку денного.

Участь у засіданні чергової 38 сесії обласної Ради взяли: голова обласної ради Сергій Свитко, голова облдержадміністрації Валерій Коровій, заступник голови обласної ради Наталія Солейко, заступники голови ОДА, керівники органів місцевого самоврядування області та виконавчої влади районного рівня, очільники структурних підрозділів ОДА, представники громадськості та ЗМІ.

Голова обласної ради Сергій Свитко на початку засідання запропонував вшанувати хвилиною мовчання усі загиблих військовослужбовців і цивільних громадян у зоні бойових дій на сході країни. Після відкриття сесії Сергій Свитко поінформував депутатів про діяльність обласної ради в міжсесійний період та кадрові зміни в області.

В ході засідання сесії депутати розглянули 36 питань, серед яких внесення змін до програм обласної ради, розгляд кадрових питань, внесення змін та доповнень до Регламенту Вінницької обласної ради, про перейменування комунальних установ, про призначення керівників комунальних закладів області, про віднесення міста Калинівка Вінницької області до категорії міст обласного значення, тощо. Було проголосовано проект Стратегії збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року.

Найважливішим питанням, що обговорювалось депутатами, був проект Перспективного плану формування територій громад Вінницької області, який у кінцевому підсумку був схвалений із змінами і доповненнями депутатським корпусом обласної Ради. За відповідний проект рішення проголосували 73 з 98 присутніх депутатів. Відповідно до зазначеного проекту замість 707-ми територіальних громад Вінницької області залишиться 106 громад.

Це надзвичайно важливе рішення. За всю каденцію 6 скликання це, на мій погляд, найважливіше питання, яке розглядалося депутатами обласної ради. Ми ініціювали обговорення цього питання в громадах. Керівництво обласної ради намагалося об’їздити максимальну кількість районів. Я особисто був на шести засіданнях районних Координаційних рад з питань місцевого самоврядування. Обговорення було непросте, воно тривало більше місяця і продовжується до сьогодні. Ті пропозиції, як надійшли до керівництва області, були враховані. І пропозиції продовжують надходити. Тому ми сьогодні підвели риску під цим питанням і проголосували Перспективний план формування територій громад. Але це не є остаточне рішення – це лише погодження проекту Перспективного плану. Лише після ухвалення рішення Урядом розпочнеться процедура обговорення і ухвалення рішень сесіями органів місцевого самоврядування щодо об’єднання територіальних громад. Ніхто без доброї волі громад не буде їх об’єднувати, - прокоментував голосування голова обласної ради Сергій Свитко.   

Крім того, під час засідання сесії рішенням депутатів було призначено Костенка І.М. на посаду головного лікаря Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи. Натомість питання про призначення  Воронова В.Т. на посаду начальника обласного бюро судово-медичної експертизи було знято з порядку денного сесії. Бурхливу дискусію викликало питання про керівника Вінницького обласного клінічного шкірно - венерологічного диспансеру. Голова обласної ради Сергій Свитко запропонував провести поіменне голосування з цього питання. Проте, депутатська більшість відхилила зазначену пропозицію. Окрім цього, депутатська більшість відмовила у виступах на засіданні сесії із зазначеного питання представникам трудового колективу закладу і громадськості.

В результаті голосування про затвердження розпорядження голови обласної ради про призначення Максима Трет’якова на посаду головного лікаря обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру, а також про призначення Сергія Бельца на посаду керівника цього ж закладу, не було підтримано жоден із пропонованих проектів рішення. Таким чином, Максим Трет’яков залишається керівником вищезазначеного закладу.

Також депутатами не прийнято проект рішення про надання дозволу виступити співзасновником спільного підприємства комунальній організації „Обласний фонд сприяння інвестиціям та будівництву”. Цей проект не набрав необхідної кількості голосів депутатів.