Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Шана вам, захисники України

Які то болючі й  трагічні  фотознімки: мама кладе квіти  на холодний мармур, а на ньому – ім’я синочка… Батько, зціпивши зуби, дивиться на своє прізвище, викарбуване на  сіро-чорній плиті,   біля якого – теж ім'я сина… Четвертий рік Україна віддає кращих з кращих на цій проклятій війні.  Четвертий рік  на її сході  собою захищають рідну землю мужні й нескорені. І саме їм були присвячені урочистості з нагоди Дня захисника України, що відбулися  13 жовтня, напередодні святаі.

З минулого року  крижопільчани мають місце,  де збираються з такої нагоди – пам’ятник  Захисникам України, на якому викарбувані імена вже десятьох наших Воїнів Світла.  Отож і того дня біля нього – представники влади, громадськості, трудових колективів, учні, священнослужителі, молодь, люди поважного віку. А ще – чоловіки у камуфляжі, з отим особливим поглядом, в якому -  відлуння війни.

Саме їм – шана і вдячність від усіх учасників мітингу та урочистостей, які відбулися  зразу після його закінчення в районному Будинку культури. Звертаючись до крижопільчан з вітальним словом, голова районної ради Петро Тамбовцев, зокрема,  наголосив: «14 жовтня в нашій історії – це насамперед християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці, яку українські воїни з давніх часів мали за свою покровительку, а козаки тоді обирали кошового отамана.

Ця дата символізує нерозривний зв'язок усіх поколінь захисників України: воїнів Київської Русі, козаків, учасників збройних формувань УНР та ЗУНР, українців, які у складі Збройних сил СРСР та партизанських формувань захищали Батьківщину від нацистів; воїнів Української повстанської армії та нинішніх захисників України.

Саме сьогодні ми вповні осягаємо і розумом, і серцем всю глибину слів, які чули сотні й сотні разів: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу і покажем, що ми, браття, - козацького роду».

Світлу пам'ять крижопільчан, які загинули в усі часи за Україну, було вшановано хвилиною мовчання, до підніжжя пам’ятників лягли квіти, а священнослужителі православної церкви – Іоанна Богослова отець Петро та   Свято-Миколаївського - отець Віталій відслужили біля пам’ятного знаку заупокійні молитви.

Урочистості та святковий концерт, присвячені Дню захисника України та Дню Українського козацтва, у районному Будинку культури були досить тривалими, адже  головою РДА Валентином Панчуком, головою районної ради Петром Тамбовцевим, головою Спілки учасників АТО Юрієм Савченком, очільниками місцевих громад   у залі вручено чимало нагород: Почесних грамот райдержадміністрації та районної ради з виплатою грошової винагороди, медалей  «За відвагу» , «За службу державі» , «За оборону рідної держави» , «Захиснику України» , «За оборону Дебальцево» , «Спаси і сохрани», «За розвиток українського спорту», знаків «Гідність та честь» , «За поранення», відзнак «Ветеран війни - учасник бойових дій». Пам’ятним знаком «Патріот України» нагороджено Савченка Юрія Дмитровича, голову Крижопільської районної громадської організації «Спілка учасників АТО».

Відзначено Подякою голови райдержадміністрації та голови районної ради учасників волонтерського руху. Вручено  цінні подарунки сім’ям загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції .

Також  вручено нагороди з нагоди Дня Українського козацтва.