Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Щодо стану обслуговування мешканців області у наданні соціальної допомоги

 

11 грудня на базі Обласного пансіонату для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку щодо стану обслуговування мешканців області у наданні соціальної допомоги пройшло засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування, у якому взяли участь голова районної ради Петро Тамбовцев та  голова районної державної адміністрації Валентин Панчук.

Учасники засідання ознайомились з роботою Комунальної установи «Обласний пансіонат для осіб з інвалідністю та осіб похилого віку».

На пленарному засіданні Координаційної ради йшлося про те, що більшість населення в сучасних умовах на фоні низького рівня доходів, високих темпів інфляції, різкого підвищення цін на товари та тарифів на житлово-комунальні послуги не може реалізувати свої соціально-економічні інтереси, зберегти чи підвищити соціальний статус, отримати кваліфіковану медичну допомогу та якісну освіту.

Нині ми спостерігаємо ситуацію, коли значна кількість людей поставлена на межу виживання, поглиблюється соціальна та майнова нерівність, різниця у рівнях доходів, знижується ступінь задоволення потреб населення, зростає безробіття, знижуються якість та рівень життя, зростає соціальна напруга в суспільстві.

В період реформування системи соціальних послуг, проведення структурних реформ та децентралізації фінансування установ та закладів соціальної сфери важливо не залишити без допомоги жодної людини, яка потребує державної підтримки.

Створення конкурентного середовища та активізація ринку соціальних послуг сприятиме розробці інноваційних моделей соціального обслуговування за місцем проживання та підвищенню якості послуг. Оптимізація існуючої мережі закладів та установ соціальної сфери, поява нових провайдерів соціальних послуг підвищить рівень задоволення потреб вразливих категорій населення та дозволить раціональніше використовувати бюджетні кошти на соціальне обслуговування. Запровадження ефективної системи моніторингу та контролю за якістю надання соціальних послуг, вивчення потреб мешканців за участі представників громадських об`єднань та споживачів послуг забезпечить зростання соціальної активності та відповідальності громади.

Специфічною формою соціального захисту є система пільг, яка була створена в радянський період. Порядок надання пільг регулюється багатьма законодавчими та правовими актами. Згідно чинного законодавства налічується близько 30 пільгових категорій та понад 20 різноманітних видів пільг .

Значною проблемою  є те, що сьогодні (як і раніше) пільги надаються залежно від статусу особи, а не від потреби в соціальному захисті, і тому (як і раніше) вони не сприяють вирівнюванню доходів і не спрямовані на захист бідних. Таке становище не характерне для соціально-орієнтованої держави, тому потребує подальшого вдосконалення.

Головним питанням повинна бути реальна відсутність бідних, а не декларативне проголошення допомоги соціальної вразливим верствам населення. Реальною загрозою майбутнього розвитку може бути надмірне зволікання з модернізацією системи соціального захисту.

У ході обговорення питання «Про стан обслуговування мешканців області в частині надання соціальної допомоги і послуг та хід виконання Комплексної цільової програми соціального захисту населення Вінницької області на 2016-2018 роки, затвердженої рішенням 7 сесії обласної ради 7 скликання від 30 червня 2016 року №124» було напрацьовано такі пропозиції:

  • розробити стратегію розвитку системи надання соціальних послуг, яка  б визначила  цілі та пріоритетні напрями розвитку системи надання соціальних послуг;
  • створити  ефективну  систему надання соціальних послуг та підвищити їх якість та рівень задоволення потреб отримувача таких послуг; оптимізувати роботу діючої мережі установ та закладів комунальної власності, що надають соціальні послуги;
  • запровадити надання інноваційних соціальних послуг, що сприятиме доступності та задоволенню у повному обсязі потреб осіб у соціальних послугах;  підвищити ефективність використання бюджетних коштів


Джерело: https://vinrada.gov.ua/neobhidno-rozrobiti-strategiju-rozvitku-sistemi-nadannya-socialnih-poslug.htm