Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Розглянуто актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування

 

19 червня відбувся онлайн-семінар «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування», у якому взяли участь керівники територіальних громад району та фахівці із зазначених у семінарі питань.  Провів семінар  голова обласної ради, голова Вінницької обласної Асоціації Анатолій Олійник.

В онлайн-зустрічі взяли участь керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА  Наталія Заболотна, начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна, начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Сергій Пацалюк, начальник управління прогнозування економічної діяльності АПК та розвитку галузі тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Заїка..

Керівники та працівники профільних департаментів поінформували учасників семінару з таких питань: «Про зміни в Положенні по призначенню субсидій», «Про стан реалізації реформ охорони здоров’я та завдання місцевих рад по реалізації основних їх напрямів», «Про розробку генеральних планів та встановлення меж населених пунктів, нормативно-грошову оцінку земель, підготовку кадастрових регістраторів», «Про розвиток кооперації на селі та набуття чинності оновленого стандарту закупівлі молока у населення».

За інформацією директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА  Наталії Заболотної, за опалювальний період 2017-2018 р.р. субсидією скористалося 365,5 тисяч домогосподарств Вінницької області, що складає 63% від загальної кількості. Середній розмір призначених за опалювальний період субсидій складає 1179 грн. Протягом опалювального періоду субсидій нараховано на загальну суму 3809 млн грн.

Нова програма житлових субсидій починає діяти з 1 травня 2018 року, є перш за все соціально справедливою та більш адресною.

Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії, її отримали. В результаті застосування нових правил призначення субсидій жоден з тих, хто потребує допомоги, не постраждає. Нові правила призначення житлових субсидій не торкаються малозабезпечених людей, пенсіонерів чи офіційно зареєстрованих безробітних.

Як поінформувала начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна, відповідно до Закону України «Про фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017р. №2168-УІІІ, Постанови КМУ від 25.04.2018р. №407 «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік», Постанови КМУ від 25.04.2018 №410 «Деякі питання щодо договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», в області впроваджується програма «Лікар для кожної сім’ї». Станом на 18.06.2018 року в системі «eHealth» зареєстровані усі заклади Вінницької області та 991 лікар. Протягом робочого дня вводиться 500-600 декларацій в годину. Станом на 18.06.2018р. підписано більше 624 тис. декларацій (39,4% від загальної кількості населення Вінницької області) – І рейтингове місце серед інших областей України.

У Вінницькій області розпочався процес автономізації закладів охорони здоров’я – бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Так, на первинному рівні надання медичної допомоги прийняті рішення районними радами, щодо реорганізації (перетворення) закладів – 26 комунальних підприємств, на вторинному рівні – 5 закладів.

Відповідно до Постанови КМУ від 9 листопада 2016 року № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» в області впроваджується Урядової програми «Доступні ліки».

Також Ольга Задорожна акцентувала увагу присутніх на завданнях перед органами місцевого самоврядування на 2018-2019 роки. Зокрема, на первинному рівні: відповідно до Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» від 14.11.2017р. № 2206-УІІІ:

- забезпечити розвиток і вдосконалення мережі закладів охорони здоров’я;

- вирішити в установленому порядку питання про забезпечення медичних та фармацевтичних працівників житлом, службовим транспортом, належними умовами праці, стаціонарним та мобільним зв’язком, мобільною комп’ютерною технікою та програмними продуктами, професійною літературою та періодичними медичними виданнями, у тому числі, електронними;

- впроваджувати додаткові стимули для залучення на роботу висококваліфікованих медичних працівників шляхом запровадження мотиваційних пакетів та інше.

 

Начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Сергій Пацалюк поінформував про порядок внесення до Державного земельного кадастру відомостей про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальних одиниць та вимог до проектів землеустрою щодо встановлення (зміну) адміністративно-територіальних меж. нормативно-грошову оцінку земель, підготовку кадастрових регістраторів.

 

Про розвиток кооперації на селі й набуття чинності оновленого стандарту закупівлі молока у населення розповів начальник управління прогнозування економічної діяльності АПК та розвитку галузі тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Заїка.

Представники районних студій мали можливість поставити питання до доповідачів та отримати на них вичерпну відповідь.

Завершуючи зустріч, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк поінформував про результати роботи ВОАОМС за п’ять місяців поточного року та про плани на третій квартал 2018 року.