Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Проєкт Закону з реорганізації громад та районів направлений на повторне перше читання

 

Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань діяльності та організації органів державної влади, органів місцевого самоврядування у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів (реєстр. № 3651 від 15.06.2020), 17 вересня 2020 року направлений Верховною Радою України  на повторне перше читання.

Профільний Комітет у своєму висновку звертає увагу, що відповідно до пункту 7 частини першої статті 92 Конституції України правовий режим власності визначається виключно законами України. Враховуючи зазначене, запропоновані в законопроекті положення щодо наділення Кабінету Міністрів України повноваженнями визначати особливості та затверджувати порядок реорганізації та правонаступництва майна, прав та обов’язків, які належали районним радам як юридичним особам публічного права (абзац восьмий пункту 2, підпункт 1 пункту 9 Розділу ІІ законопроекту) видаються недостатньо обґрунтованими.

При цьому, профільний Комітет Верховної Ради рекомендував Верховній Раді ухвалити цей проєкт Закону у першому читанні з його суттєвим доопрацюванням до другого читання.