Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Про позачергову 32 сесію районної ради

 

 

 

Сьогодні, 27 січня, відбулась позачергова сесія Крижопільської районної ради 7 скликання. Причина такого термінового засідання - прийняття Кабінетом Міністрів України розпорядження «Про затвердження переліку опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року», котрим комунальне некомерційне підприємство «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» не включено до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.

Це викликало широкий резонанс та значну соціальну напругу серед населення району і спонукало органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, депутатський корпус та громадський актив району до обговорення цього гострого питання і до активних дій щодо визнання нашої лікарні опорною та включення її до відповідного переліку.

Депутати районної ради одноголосно прийняли звернення  до керівництва держави та області щодо включення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.

У зверненні, зокрема, відзначається, що наявний стан матеріально-технічної бази та кадрового забезпечення Крижопільської ОЛІЛ відповідає всім сучасним вимогам організації і надання кваліфікованої та доступної медичної допомоги пацієнтам нашого і прилеглих районів.

На зміцнення та оновлення матеріально - технічної бази закладу лише за останні роки було виділено з місцевого бюджету і освоєно значну суму коштів – більш як 30 млн. грн, з яких 20 млн. грн - на придбання медичного обладнання щодо відповідності табелю оснащення та вимогам реформування медичних закладів другого рівня.

А найголовніше те, що Методика формування мережі опорних закладів охорони здоров’я  доступність  медичних закладів для пацієнтів визначає однією із головних умов формування переліку (при цьому шлях до лікарні не повинен перевищувати 1 годину).

У випадку невіднесення КНП «Крижопільська ОЛІЛ» до переліку опорних,  нівелюватиметься межа доступності цих послуг для жителів Крижопільського та прилеглих районів, тому що відстань до цих населених пунктів становить не 20-25 км, як це передбачає Методика, а від 30 до 135 км.

 

Це звернення підтримали учасники мітингу на центральній площі райцентру, які мали можливість чути все, що відбувалось на позачерговій сесії.

Громадськість підтримала також утворення робочої групи щодо вирішення питання про включення комунального некомерційного підприємства «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.