Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Про поіменне голосування у місцевих радах

Депутати місцевих рад відтепер зобов’язані приймати рішення тільки шляхом поіменного голосування. Відповідні зміни до закону про місцеве самоврядування були прийняті Верховною Радою 26 листопада 2015 року. Президент підписав Закон України "Про внесення змін до статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" щодо поіменних голосувань" 23 грудня минулого року. Отже, Закон вступив у силу  23 лютого 2016 року - через два місяці після його опублікування.

Це надзвичайно важливий крок для розвитку місцевого самоврядування», Документом встановлюється відкрите поіменне голосування у всіх місцевих радах. Також зазначається, що результати голосувань стануть загальнодоступними.

"На практиці це дозволить зробити голосування в місцевих радах прозорими, забезпечить громадський контроль за голосуваннями кожного депутата, що сприятиме підвищенню персональної відповідальності народних обранців і покращенню якості роботи органів місцевого самоврядування" – ідеться на офіційному сайті президента.

Згідно з прийнятим законом, рішення у місцевих радах приймаються відкритим поіменним голосуванням, за винятком випадків, для яких чинним законом передбачається таємне голосування (наприклад, питання обрання на посади в раді, висловлення недовіри сільському, селищному, міському голові, голові районної, обласної ради). Законом також визначено, що результати поіменного голосування підлягають обов'язковому оприлюдненню на офіційному сайті ради в день голосування і зберігатися там необмежений час. Також вони повинні надаватися на запит згідно з законом про доступ до публічної інформації.

 Згідно із законом, результати поіменного голосування є невід'ємною частиною протоколу сесії ради. 

 

.