Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Про підтримку учасників АТО та членів їхніх сімей на місцевому рівні

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників антитерористичної операції, членів їхніх сімей та родин, у разі загибелі їх членів сім’ї під час проведення АТО, сприяння вирішенню їх соціально-побутових потреб, підтримання належного морально-психологічного стану, а також поліпшення ефективності взаємодії місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері підтримки учасників АТО та членів їхніх родин 23 січня 2015 року депутатами районної ради 6 скликання було ухвалено рішення № 528 «Про затвердження Районної комплексної програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей на 2015 рік». Фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів.

Окрім соціальних гарантій, які вже передбачені законодавчими актами для учасників АТО та їхніх сімей, районна комплексна програма включає надання на місцевому рівні наступних: комплексу соціальних послуг сім'ям військовослужбовців, загиблих  і поранених учасників АТО, одноразової грошової допомоги,  забезпечення учасників АТО безоплатними ліками за рецептами лікарів у разі  амбулаторного  лікування, пільговими дровами, безкоштовним оздоровленням/відпочинком дітей, батьки яких є учасниками  АТО, а також безкоштовним харчуванням їх у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах.

Згідно з програмою на надання одноразової грошової допомоги учасникам АТО та членам їхніх сімей у районному бюджеті цього  року вже передбачено кошти у розмірі 100,0 тис. грн..

Протягом минулого року за ініціативи депутатів з районного бюджету було виділено 181,0 тис. грн. для надання одноразової грошової допомоги 68 сім’ям учасників АТО. З них допомогу отримали 57 сімей, які перебували у важкому матеріальному становищі та потребували додаткової фінансової підтримки, на суму 60,0 тис. грн.,  сім’ям загиблих (померлих) чотирьох учасників АТО виплачено 90,0 тис. грн., семи пораненим в зоні АТО крижопільчанам перераховано на лікування кошти в сумі 31,0 тис. грн.

Відповідно до затвердженого розпорядженням голови райдержадміністрації від  27.01.2015 р. № 10 Порядку використання коштів передбачених в районному бюджеті для надання одноразової грошової допомоги учасникам антитерористичної операції, членам їхніх сімей та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції,  допомога надається на підставі особистого звернення учасника АТО або ж члена його сім’ї та документів, які підтверджують безпосередню його участь в антитерористичній операції на сході країни. Розгляд документів здійснює комісія, утворена вищезгаданим розпорядженням, яка також визначає розмір матеріальної допомоги у кожному окремому випадку. Остаточне ж рішення про надання допомоги приймається головою райдержадміністрації з урахуванням висновків  відповідної комісії.

Зазначимо, що допомога надається одноразово та розмір її визначатиметься в залежності від складності проблеми або ж важкості поранення, однак не перевищуватиме розмірів, що були запропоновані депутатами районної ради на одній із сесій ще минулого року:

- для вирішення соціально-побутових питань сім’ї учасника АТО (придбання твердого палива, одягу, продуктів харчування)  – 1 тис. грн.;

- на лікування учасника АТО, який отримав поранення (контузію, травму або каліцтво) під час виконання обов’язків військової служби  - 5 тис. грн.;

- у разі загибелі учасника АТО під час виконання обов’язків військової служби  – 30 тис. грн.;

- у разі загибелі (смерті) учасника АТО, не пов’язаної з виконанням обов’язків військової служби – 5 тис. грн.