Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Про новації у Податковому кодексі України

Про новації у Податковому кодексі України йшлося на засіданнях «круглого столу» і під час зустрічей  податківців з представниками  органів місцевого самоврядування району.  

У заходах брали участь заступник начальника – начальник Крижопільського відділення Могилів-Подільської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області Сузанська Людмила Степанівна, працівники інспекції Снігур С.С., Жебричук Т.П., Буга С.В.

 Під час кожної зустрічі Людмила Степанівна детально аналізувала діючі рішення сільських рад щодо прийнятих ставок податків, розповідала про скасування обмеження при наданні законодавчо прийнятих пільг по землі та про нововведення при врученні  податкових повідомлень рішень, нагадувала про необхідність донесення до своїх односельців інформації про перелік доходів, які потребують обов’язкового декларування,  звертала увагу на необхідність проведення звірки громадянами платниками земельного податку або податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, при наявності нереальної заборгованості чи документально підтверджених розбіжностей. 

Детальніше про новації: з 1 січня 2018 року  набрали чинності зміни окремих норм Податкового кодексу України, зокрема, скасовані обмеження застосування пільги до однієї ділянки із сплати земельного податку фізичним особам, внесено зміни відносно податкових повідомлень рішень, нових форм рішень про встановлення місцевих податків і зборів.

До відома представників сільських рад було доведено, що місцеві ради зможуть внести зміни у свої регуляторні акти, переглянувши ставки місцевих податків і зборів протягом 2018 року відповідно до Закону України від 07 грудня 2017 року N 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», який набрав чинності 01 січня 2018 року. Згідно з нормою цього закону у 2018 році до рішень про встановлення місцевих податків і зборів, прийнятих органами місцевого самоврядування не застосовуються вимоги щодо стабільності податків та зборів, їх ставок, а також податкових пільг протягом бюджетного року, щодо оприлюднення рішень про встановлення місцевих податків та зборів до початку бюджетного року та Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності». Також, Законом № 2245 внесено зміни, відповідно до яких, копія прийнятого рішення про встановлення місцевих податків чи зборів або про внесення змін до них надсилається місцевими радами в електронному вигляді у 10-денний строк з дня прийняття (але не пізніше 1 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлених місцевих податків та зборів або змін до них) до органу ДФС, в якому перебувають на обліку платники відповідних місцевих податків та зборів. В свою чергу ДФСУ  не пізніше 15 липня поточного року повинна оприлюднити на своєму офіційному веб-сайті зведену інформацію про розмір та дату встановлення ставок місцевих податків та зборів на відповідних територіях. Платники можуть використовувати зведену інформацію з офіційного веб-сайту ДФСУ, вони звільняються від відповідальності у разі, якщо у цій інформації буде виявлено помилку (розбіжності). 

Учасники цих заходів відмітили актуальність та своєчасність обговорених питань, отримали вичерпні відповіді на свої запитання, домовилися про подальшу співпрацю в роботі.