Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Про діяльність інклюзивно-ресурсних центрів області та комунальної установи «Крижопільський районний інклюзивно-ресурсний центр»

                    На   виконання ст. 20 Закону України «Про освіту», ст. 48 Прикінцевих положень Закону України «Про освіту», та п. 31 ст. 48 Прикінцевих положень Закону України «Про загальну середню освіту» передбачено створення обласних (міських - у містах Києві та Севастополі) ресурсних центрів підтримки інклюзивної освіти, а також районних, міських (районних у містах) інклюзивно-ресурсних центрів, у тому числі в об’єднаних територіальних громадах, шляхом реорганізації мережі психолого-медико-педагогічних консультацій. Відповідно, органами місцевого самоврядування з 2018 року розпочато утворення  інклюзивно-ресурсних центрів (далі - ІРЦ) з метою забезпечення реалізації права на освіту та психолого-педагогічний супровід дітей0 з особливими освітніми потребами.

У квітні 2018 року на базі комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти» створено  «Ресурсний центр підтримки інклюзивної освіти».

За оперативними даними станом на 01.06.2019 року в регіонах України створено 561 інклюзивно-ресурсних центрів. Необхідна кількість ІРЦ в області для зазначеної кількості дітей - 38. Створено 33 ІРЦ.

За статистичними даними кількість дітей віком від 2 до 18 років в області складає 281,3 тис.

28 серпня 2018 року в районі утворена комунальна установа «Крижопільський районний інклюзивно-ресурсний центр»  (КУ  КРІРЦ)  як юридична особа  з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових послуг та забезпечення їх системного кваліфікованого супроводу.

До КУ КРІРЦ можуть звернутися батьки (інші законні представники) дитини, які відчувають занепокоєння щодо розвитку дитини, незалежно від наявності в дитини інвалідності чи встановленого діагнозу.

Комплексна оцінка може проводитися за ініціативою батьків дитини або  рекомендацією педагогічних працівників закладу освіти на підставі заяви батьків. 

У комунальній установі «Крижопільський районний інклюзивно-ресурсний центр» працюють такі працівники: директор Центру - Пацай Тетяна Володимирівна, вчитель-логопед - Холод Тетяна Володимирівна, вчитель-дефектолог (олігофренопедагог) - Рудніцька Оксана Анатоліївна, практичний психолог - Рогаль Антонівна Вікторівна, вчитель-реабілітолог - Ковінько Михайло Степанович, бухгалтер - Сакал Надія Володимирівна та прибиральник - Шубенко Галина Іванівна. Є ще три вакантні посади: вчитель-логопед, вчитель-дефектолог (олігофренопедагог) та практичний психолог.

У 2019 році створена та функціонує система автоматизації роботи ІРЦ, що дає змогу батькам (іншим законним представникам) дитини через сайт знайти найближчий ІРЦ та через кабінет користувача в зручному форматі записатися для отримання послуг.

На базі КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти» 20 березня 2019 року проведено навчання директорів та практичних психологів інклюзивно-ресурсних центрів з користування системою автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів. КУ КРІРЦ підключена до автоматизованої системи роботи ІРЦ.

20 інклюзивно-ресурсних центрів області отримали новітні методики для роботи з дітьми з особливими освітніми потребами та доступ до роботи з зазначеними методиками. КУ КРІРЦ також отримала комплект сучасних методик для проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дітей з особливими  освітніми потребами, на суму 140,2 тис. грн.

Рогаль Антоніна Вікторівна взяла участь у єдиному Всеукраїнському дистанційному екзамені для фахівців ІРЦ для перевірки рівня засвоєння знань та підтвердження права на користування психодіагностичними методиками. Відповідно практичний психолог успішно пройшла навчання, здала екзамен і здобула право на користування психодіагностичними методиками, підтвердженням успішності буде отримання відповідного сертифіката.

Станом на 18 жовтня 2019 року фахівцями КУ КРІРЦ проведено комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку 82 дітей віком від 2 до 18 років, починаючи з 11 лютого 2019 року. Надаються психолого-педагогічні та корекційно-розвиткові послуги, а саме: 155 дітей з особливими освітніми потребами отримали 831 корекційно-розвиткове заняття.

На підтримку розвитку інклюзивно-ресурсних центрів з державного бюджету Вінницька область отримала у 2018 році  4156, 2 тис.грн, у 2019 році - 2600,0 тис.грн.

Комунальна установа «Крижопільський районний інклюзивно-ресурсний центр» орендує приміщення у відділі освіти, молоді та спорту Крижопільської районної державної адміністрації за адресою:  вул. Героїв України,41.

На придбання обладнання для оснащення кабінетів комунальної установи району з державного бюджету надійшло 180,7 тис. грн. На кошти державної  субвенції придбано мультимедійне та комп’ютерне обладнання, меблі, дидактичні та демонстраційні матеріали, спеціальне обладнання для проведення корекційно-розвиткових занять з дітьми.

Додатково з районного бюджету на придбання комп’ютерної техніки та обладнання для реабілітаційного кабінету виділено 96,9 тис. грн.

До Дня захисту дітей комунальна установа отримала від кандидата в депутати до Верховної ради Г.Вацака обладнання  - бруси реабілітаційні, які призначенні для занять лікувальною фізкультурою, занять по відновленню навичок ходьби, вправ для розвитку рівноваги та навчанню ходьбі, виділивши на це 12,6 тис. грн.

За сприяння директора ПрАТ ПК «Поділля» Гавриша О.О., виділено кошти у сумі 47,6 тис.грн. та власними силами працівників ПрАТ ПК «Поділля» проведено сучасний ремонт у кабінеті вчителя-реабілітолога, здійснено поточні ремонти у кабінетах вчителя - логопеда та вчителя-дефектолога, а також придбано меблі.

Колектив комунальної установи «Крижопільський районний інклюзивно-ресурсний центр» та батьки дітей  висловлюють найтепліші слова подяки  за  благодійну допомогу та вагомий  внесок  у  створення  умов  для    всебічного   розвитку  особистості  дитини керівництву району в особі голови райдержадміністрації                  Валентину Панчука, депутатам районної ради, депутату Верховної ради України Геннадію Вацаку, директору ПрАТ ПК «Поділля» - Олександру Гавришу, начальнику відділу соціальної роботи ПрАТ ПК «Поділля» - Світлані Рибак та працівникам будівельної бригади ПрАТ ПК «Поділля» - В.М.Гончару та В.В.Кучеровій.

Ми готові до співпраці з усіма небайдужими до долі дітей, які найбільше потребують нашої з вами допомоги, уваги, любові, визнання та поваги. І тоді жодна дитина не буде відчувати себе ІНШОЮ.

 

 

Директор комунальної установи «Крижопільський

районний  інклюзивно - ресурсний центр»                           Т.ПАЦАЙ