Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Про 23 сесію районної ради 7 скликання

 

30 жовтня 2018 року пройшла чергова 23 сесія Крижопільської районної ради 7 скликання.

Першим питанням порядку денного сесії, яке обговорили депутати, став звіт відділу культури і туризму райдержадміністрації про хід виконання Єдиної комплексної програми розвитку галузі культури та духовного відродження у Крижопільському районі на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням 19 сесії районної ради 7 скликання від 02 березня 2018 року №529.

У своєму виступі начальник відділу Оксана Кройтор відмітила здобутки у розвитку та діяльності закладів культури району та висловила щиру подяку керівникам  району, сільським та селищному головам за їхню всебічну підтримку та розуміння.

Вона зазначила, що станом на 01.10. 2018 року на поліпшення матеріально-технічої  бази закладів культури району залучено близько 1 млн 623,3 тис. грн, з них на ремонтні роботи використано 1 млн 315 тис. грн .

Найбільше було витрачено коштів на ремонтні роботи у таких закладах:

 Вільшанський СБК - завершено ремонт глядацької зали та пофарбовано стіни і підлогу на суму 249,1 тис. грн (кошти сільської ради);

Жабокрицький СБК – проведено ремонт танцювального залу, встановлено вікна та двері на суму 100,0 тис.грн (кошти сільської ради);

Красносільський СБК – пофарбовано стіни та підлогу, пошпакльовано вікна у кімнаті гурткової роботи частково відремонтовано дах на суму 50,0 тис.грн (спонсорські кошти);

Зеленянський СК - відремонтовано стелю глядацької зали на суму 40,0 тис. грн (спонсорські кошти);

Городківський СБК -  встановлено вікна, двері на суму 33,9 тис. грн (кошти сільської ради).

Вербський СБК – встановлено вікна на суму 16,0 тис.грн (кошти сільської ради);

Гарячківський СБК - проведено ремонтні роботи на суму – 15,0 тис. грн

Гарячківський бібліотечний сільський філіал - проведено ремонтні роботи на суму – 15,7 тис.грн (кошти сільської ради);

Заболотненський бібліотечний сільський філіал - проведено ремонтні роботи на суму – 4,5 тис. грн (кошти сільської ради);

Крижопільська ШЕВ –  ремонт підлоги у концертній залі на суму 30,0 тис. грн (кошти Ю.Македона).

               За рахунок участі у інвестиційних грандових проектах

Куницький  СБК - виграно проект на  проведення капітального ремонту приміщення на суму 197,0 тис.грн;

проводяться процедури  із освоєння коштів на капітальні ремонти таких закладів:

Шарапанівського СБК – виграно проект на  проведення капітального ремонту приміщення на суму 314,0 тис.грн ( кошти у стані освоєння);

Дахталійський СБК – виграно проект на проведення ремонту фасаду будівлі на суму 249,8 тис.грн (кошти у стані освоєння).

              В районі постійно проводиться відповідна робота з організації районних культурно-мистецьких, розважальних та пізнавально -  інформаційних заходів, зі збереження народної творчості, відродження осередків художніх промислів та ремесел, організації діяльності народних та зразкових аматорських колективів щодо участі  у різноманітних Міжнародних, Всеукраїнських, обласних фестивалях та конкурсах.

              Упродовж звітного періоду 2018 року було  організовано районні фестивалі народної творчості такі, як: «Різдвяне диво», «Пасхальна радість»,  а також фестиваль «Традиційної української кухні» в селищі та особливо в селах району, започаткований уперше, у рамках якого відбулось в січні «Свято вареників» у селищі Крижопіль,  в лютому «Свято млинців» «Співайте, грайте, усіх млинцями пригощайте!» у с. Крикливець  та у жовтні відбулось «Свято Гарбуза»  «Ходить гарбуз по городу» у селі Жабокрич.

У квітні вже вдев’яте було  проведено літературно-мистецьку акцію «Бортнякова весна», у якій взяли участь письменники не тільки Вінниччини, а й усієї України.

           З  21 вересня по 19 жовтня 2018 року у виставковій залі Національного музею літератури України міста Києва презентував свою виставку наш Крижопільський район, з акцентом на село Вільшанка Назва виставки - «Мистецтво одного села». На ній були представлені твори районних умільців з різних видів народного мистецтва, а саме: роботи Заслуженого працівника культури Вікторії Кубаль (вишивка), члена спілки художників України Валентина Тишецького, Олександри Зибіної та учнів Крижопільської школи естетичного виховання (образотворче мистецтво), Ольги Вовк (писанкарство), Володимира Танцюри та Олександра Кобця ( різьба по дереву), Ганни Лагуни (ляльки – мотанки, іграшки з ниток) та інші.

Говорячи про здобутки, Оксана Василівна зауважила, що загалом за звітний період колективи та окремі солісти і інструменталісти  району мали змогу взяти  участь  у  більш як 50 – ти  фестивалях та конкурсах і привезли більше 20- ти призових місць. 

На сесії було розглянуто  48 питань порядку денного,  затверджено 13 районних програм, зокрема:

- Програму розвитку малого і середнього підприємництва   району на 2019 – 2020 роки;

- Районну цільову програму будівництва (придбання) доступного житла на 2019-2020 роки;

- Районну програму ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування державного та місцевого значення на 2019-2022 роки;

- Програму «Організація харчування учнів у закладах освіти району на 2019-2023  роки»;

- Районну  програму підвозу дітей та вчителів до закладів загальної середньої освіти на 2019-2023 роки;

- Районну програму підтримки дітей з інвалідністю на період до 2020 року;

- Про Районну програму соціального захисту окремих категорій громадян на 2019-2020 роки;

- Програму діяльності Крижопільського районного трудового архіву на 2019-2023 роки;

-  Про Програму забезпечення пожежної та техногенної безпеки в районі на період до 2023 року тощо.

         Продовжено дію 2-х програм: Районної цільової  соціальної комплексної програми підтримки сім’ї, демографічного розвитку, попередження торгівлі людьми та  забезпечення рівних прав  і можливостей жінок та чоловіків на 2019-2020 роки та  Районної цільової   комплексної програми «Мобільний консультативний пункт соціальної роботи» з підтримки сімей різних категорій, здійснення профілактичної роботи та пропаганди здорового способу життя серед дітей та молоді на 2019 рік. Також  до 2-х програм внесено зміни. Розглянуто 10 питань щодо оренди приміщень та майна, 5 питань стосовно затвердження технічної документації із нормативної грошової оцінки земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

         Під час розгляду питання «Різне» депутати Ганна Шевчук (від фракції БПП) та Михайло Паляниця (від фракції ВО «Батьківщина») озвучили депутатські звернення щодо ситуації, яка склалася у зв’язку з підвищенням цін на газ; депутат Світлана Хмеляр (від фракції Радикальної партії Олега Ляшка) подала депутатське звернення щодо внесення змін у законодавство, у яких було б зафіксовано заборону на вивезення деревини під виглядом дров.

Але жодне з цих звернень не набрало потрібної кількості голосів, необхідних для подання районною радою в органи вищого рівня.