Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Позачергову 34 сесію районної ради проведено у телефонному режимі

 

Сьогодні, 25 березня, відбулася позачергова 34 сесія районної ради 7 скликання. З огляду на карантинні заходи, постійна комісія районної ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики, гласності та взаємодії з органами місцевого самоврядування  внесла пропозицію про необхідність запровадити можливість дистанційної роботи. Відповідно до п.30.2 ст.30 регламенту районної ради  було прийнято рішення щодо зміни виду голосування:  депутати дали згоду голосувати у телефонному режимі.

Всі проєкти рішень опрацьовувались депутатами в електронному вигляді.

На розгляд позачергової  34 сесії  винесено такі питання:

1. Про Районну програму реалізації комунальним некомерційним підприємством «Крижопільська ОЛІЛ»  заходів захисту населення від COVID – 19 на 2020 рік.

2. Про внесення змін до рішення 4 сесії районної ради 7 скликання від 18 лютого 2016 року №80 «Про Комплексну програму розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Крижопільському районі на 2016 – 2020 роки».

3. Про внесення змін до рішення 18 сесії районної ради 7 скликання від 22 грудня 2017 року №479 «Про Комплексну програму захисту населення і території Крижопільського району у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій на 2018-2022 роки».

4. Про внесення змін до рішення 23 сесії районної ради 7 скликання від 30 жовтня 2018 року №636 «Про  Програму забезпечення пожежної та техногенної безпеки  в районі на період до 2023 року».

5.Про додаткову угоду з обласною радою.

6. Про внесення змін  до рішення  31 сесії районної ради 7 скликання від  17 грудня  2019  року №  823 “Про районний бюджет на 2020 рік”.

Сесії передувало засідання постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та соціально-економічного розвитку, яке проходило у стаціонарному режимі.

 Далі депутати, присутні в залі засідань, - Тамбовцев П.С., Русін І.І., Тимчишена Н.Д., Нагірняк В.В., Панчук В.І., Тищук С.К., Гандзюк Ю. А. – взяли участь у сесійному засіданні особисто, решта депутатів  голосували  дистанційно.

У роботі сесії взяли участь голова райдержадміністрації Скалій В.В., начальник фінансового управління райдержадміністрації Пастушенко В.М., оперуповноважений Ямпільського  МРВ УСБС у Вінницькій області Касько В.В., головні лікарі первинної і вторинної ланок Килімник Л.А. та Кубаль Т.В.

Відкрив і вів сесійне засідання голова районної ради Петро Тамбовцев, секретарем сесії обрано депутата Валентина Панчука.

З інформацією про ситуацію в державі та в районі зокрема і першочергові завдання  по захисту населення району від коронавірусної інфекції виступив голова районної державної адміністрації Володимир Скалій, наголосивши  на необхідності перерозподілу коштів місцевих бюджетів, максимального залучення додаткових коштів, аби гуртом протистояти цій страшній хворобі.

На сесії було затверджено Районну програму реалізації комунальним некомерційним підприємством «Крижопільська  окружна лікарня інтенсивного лікування» заходів захисту населення від COVID – 19 на 2020 рік», якою передбачено залучити 1,5 млн грн. коштів місцевих бюджетів, зокрема, на придбання дихальної апаратури (дихальні апарати – 1260000 грн);газового аналізатора – 222000 грн; ЕКГ (апарат трьохканальний) – 18000 грн; медикаментів; дезінфікуючих засобів.

Селищній та сільським радам рекомендовано розробити місцеві програми здійснення профілактичних заходів щодо зниження захворюваності населення від COVID – 19 для подальшого передбачення коштів на їх реалізацію.

 

Внесено зміни до Комплексної програми розвитку первинної медико-санітарної допомоги в Крижопільському районі на 2016 – 2020 роки, в рамках якої передбачено придбання  дезинфікуючих засобів,   респіраторів класу  захисту  FFP 2, FFP 3,  костюмів  біозахисту,  рукавичок,  бахил,  шапочок  медичних,  масок  медичних,  захисних  щитів,  ізоляційних  халатів  рукавиць тощо  - загалом на суму 81,2 тис.грн.

Комплексну програму захисту населення і території Крижопільського району у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій на 2018-2022 роки доповнено пунктом 13 «Запобігання занесенню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, та інших інфекційних хвороб», яким передбачено виділити:  75 тис.грн -Крижопільському відділенню поліції Бершадського відділу поліції Головного управління Національної поліції  у Вінницькій області, 40 тис.грн - Крижопільському районному сектору ГУ Держслужби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області; 55 тис.грн - територіальному центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Крижопільського району, 165 тис.грн - Крижопільській районній державній адміністрації для облаштування блокпостів.

Обговорено і ухвалено більшістю голосів рішення з решти питань (двоє депутатів утримались: один - по 5 питанню і один - по 6 питанню).

Також на сесії виступив виконуючий обов’язки головного лікаря Тарас Кубаль:

«Наразі людство постало перед новим викликом – коронавірусної інфекції.

З 12 березня в Україні запроваджено  тритижневий карантин та низку інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції. Але реальну кількість людей в районі, що є потенційними носіями інфекції,  оцінити ми не можемо, тому що тестування проводиться тільки в умовах лікарні номер 1 м.Вінииці.

Через те, що до району  повернулось багато людей з Європи, ми можемо очікувати швидкого поширення коронавірусної інфекції, як в країнах Західної Європи.

На прикладі Італії хочу зачитати статистику: 1-березня 5 померлих, а 21 березня - 793 померлих. Ми з колегами розрахували відсоткове відношення до жителів нашого району, у нас може бути до 10 смертей на добу в пік епідемії.

Незважаючи на карантинні заходи, хвороба прогресувала,  і життя людей стало напряму залежати від готовності медичних закладів забезпечувати надання необхідної допомоги.

У світі на даний час відсутнє специфічне лікування коронавірусної інфекції, одним з єдиних реально працюючих методів є  киснева терапія та вентиляція легенів.

Сьогодні у нас є  шість апаратів штучної вентиляції легенів  (ШВЛ), ми просимо придбати ще хоч один - два апарати, але насправді їх потрібно ще  шість  як мінімум. Наразі  три апарати ШВЛ знаходяться в операційній та пологовому відділенні,  де вони так само постійно необхідні для виконання невідкладної допомоги та ургентних операцій( ми ж не можемо, наприклад, людині з кровотечею відмовити в операції під час епідемії).

Необхідно подбати про персонал - усіх тих, хто перебуває на першій лінії боротьби із загрозою. У них має бути не тільки зброя, засоби захисту, а й матеріальний стимул.

Усе, що потрібно медикам, аби лікувати і не захворіти  має бути забезпечено: це костюми біозахисту, рукавички, захисні окуляри, респіратори 3 класу захисту. Дуже потрібні швидкі тести на коронавірус. У разі появи ускладнень у вигляді пневмоній, окрім кисневої підтримки  та ШВЛ будуть потребувати дороговартісної антибіотикотерапії: біля 6-7 тис.грн на добу. Тому ми не можемо розраховувати на родичів, які будуть купувати ліки в аптеках. Можливе зникнення ліків, як це було з масками.

Тож ми, лікарі, будемо вдячні кожному, хто в цю мить прагне допомогти, хто не стоїть осторонь.

  Прошу сільські, селищну ради,  депутатів, господарюючі структури,  представників бізнесу, волонтерів і просто небайдужих громадян допомогти в забезпеченні нашої лікарні, щоб не сталось, як в Італії, коли лікарі були вимушені обирати,  кому жити, а кому помирати через нестачу достатньої кількості обладнання .

Все з чогось має починатись. Я хочу започаткувати і надати посильний внесок у цю справу в розмірі своєї місячної заробітної плати - 10тис.грн.

 Відкриті благодійні рахунки:

в  Укргазбанку: IBAN UA893204780000026000924883297,

у Приватбанку: IBAN UA843026890000026002055349290

У банку «Аваль» рахунок буде відкрито найближчим часом.

Прошу депутатів районної ради підтримати внесену мною пропозицію». 

Таку ж пропозицію: «звернутися до «вертикально-інтегрованих» структур, які здійснюють свою діяльність на території нашого району, про надання фінансової допомоги Крижопільській ОЛІЛ» - вніс у телефонному режимі депутат Ілля Теличко.

Загалом у роботі сесії взяли участь 33 депутати районної ради, з них 26 – дистанційно.

Усім депутатам – щира подяка за розуміння складності ситуації, нагальної необхідності прийнятих ними рішень, патріотизм, професіоналізм, оперативність та об’єктивний підхід до розгляду питань, винесених на розгляд позачергової сесії!