Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Повторне звернення депутатів Крижопільської районної ради

 СХВАЛЕНО

на 33 сесії районної

ради 7 скликання

від 25 лютого 2020 року №893

 

 

  Повторне звернення  депутатів  Крижопільської  районної  ради  7  скликання до Президента України В. Зеленського, Прем’єр-міністра України О. Гончарука,  міністра охорони здоров’я України З. Скалецької, голови Вінницької обласної державної адміністрації  В. Скальського, голови Вінницької обласної ради А.Олійника, народного депутата України Л.Білозір, народного депутата України Г. Вацака щодо включення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області 

 

Шановні  пані та панове!

 

25 лютого 2020 року відбулося пленарне засідання чергової 33 сесії Крижопільської районної ради 7 скликання, на якому було розглянуто діяльність утворених на позачерговій 32 сесії районної ради робочих груп, адміністрації КНП «Крижопільська ОЛІЛ», громадського активу району стосовно вирішення питання про включення лікарні до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.

Заслухана нами інформація свідчить про якісну матеріально-технічну базу лікарні, створення оптимальних умов перебування у медичному закладі, наявність необхідних відділень та висококваліфікованих кадрів, що, зрештою, є необхідним підґрунтям для визнання КНП «Крижопільська ОЛІЛ» опорною.

Присутність громадського активу району на сесії та під стінами адмінбудівлі районної ради, озвучене ними звернення до депутатів районної ради свідчать про те, що соціальна напруга серед крижопільчан не спадає.

 

У зв’язку з цим, ми, депутати Крижопільської районної ради 7 скликання, ухвалили рішення повторно звернутись до органів влади вищого рівня щодо включення КНП «Крижопільська ОЛІЛ» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.

 

Підтримуємо пропозиції, висловлені у спільній заяві депутатів Верховної Ради з Міжфракційного об‘єднання «Вінниччина» від 21 лютого 2020 року:

- розробити та офіційно затвердити Методику формування спроможної мережі опорних лікарень, з урахуванням критеріїв своєчасності доступу до медичної допомоги, відповідного робочого навантаження, забезпечення належного рівня безпеки пацієнта, територіальної доступності, функціональної потужності та ефективності, гостроти випадків та задоволення потреб населення;

- з огляду  та відповідно до чітко сформованої Методики формування спроможної мережі опорних лікарень переглянути та доповнити кількість опорних лікарень у Вінницькій області, включивши до цього переліку КНП «Крижопільська ОЛІЛ»;

- незважаючи на визначений список опорних лікарень, не перерозподіляти маршрути екстреної та медичної допомоги виключно на опорні лікарні, і залишити в кожному районі станції швидких, тому що перерозподіл суперечить основним принципам: вчасності, якості та доступності. Це повинно зберігатися , допоки не будуть відремонтовані  та побудовані дороги і налагоджені автобусні маршрути;

- кошти, які будуть виділятися на медичне обладнання та ремонти, перерозподіляти не тільки на опорні лікарні, а згідно з першочерговими потребами медичних закладів для задоволення необхідних послуг.

 

    Люди найбільше стурбовані тим, чи зможуть вони вчасно отримати невідклану медичну допомогу. Крижопільською ОЛІЛ обслуговуються жителі Піщанського, Тростянецького, Томашпільського, Чечельницького районів. Від цих населених пунктів час доїзду до сусіднього медичного закладу становить від 90 до 120 хв, а не 60 хв, як це передбачено Методикою. До того ж, наявний незадовільний стан доріг і складний рельєф місцевості ряду населених пунктів не дає можливості надати необхідні  вчасні та якісні медичні послуги і зберегти життя пацієнтів. Отож, знівельовано основний принцип реформи охорони здоров'я – наближення послуг до пацієнтів та доступність медичної допомоги.

 

Упродовж останніх років органами влади та місцевого самоврядування району  було направлено на поліпшення матеріально – технічної бази КНП «Крижопільська ОЛІЛ» більше 30 млн гривень. За ці кошти було закуплено:

  • сучасний реанімобіль;
  • підключено  заклад до сучасної медичної мережі «Мед Ейр» та облаштовано 63 комп’ютерних місця для лікарів;
  • облаштовано відділення екстреної медичної допомоги відповідно до вимог та табеля оснащення;
  • закуплено обладнання для телемедицини.

До речі, на сьогоднішній сесії районної ради Крижопільській ОЛІЛ  виділено кошти з місцевого бюджету в сумі 1млн 372 тис. 142 грн, з яких – 1 млн 050 тис.грн для забезпечення матеріально-технічної бази лікарні.

Також задля розвитку нашого медичного закладу відповідно до Плану регіонального розвитку району на 2019 – 2021 рр передбачається закупити КТ за рахунок співфінансування районного, місцевих бюджетів та коштів суб’єктів підприємництва.

 

Оскільки однією з вимог Міністерства охорони здоров’я до опорних лікарень є забезпечення їх достатньою кількістю медичних працівників, зазначаємо, що керівництво району та медичного закладу роблять усе можливе для забезпечення лікарні найближчим часом відповідними медичними фахівцями. Для цього передбачено ряд вагомих заходів:

  • завершення будівництва за кошти районного бюджету восьмиквартирного будинку для  надання безоплатного житла лікарям;
  • надання медичному персоналу різноманітних стимулів та заохочень;
  • навчання п’ятьох студентів у медичних університетах у рамках  Районної програми підготовки медичних кадрів у медичних навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації для надання медичної допомоги населенню на 2017-2020 роки;
  • працевлаштування трьох лікарів-інтернів у нашому медичному закладі після проходження ними медичної практики.

 

      З огляду на вищевикладене, ми, депутати Крижопільської районної ради 7 скликання,розуміючи нашу відповідальність за соціально-політичну ситуацію в районі, з метою забезпечення рівного доступу населення до якісної, своєчасної вторинної (спеціалізованої) та екстреної медичної допомоги,повторно просимо Вашого сприяння у вирішенні питання щодо включення КНП «Крижопільська окружна лікарня інтенсивного лікування» до переліку опорних закладів охорони здоров’я Вінницької області.

Крижопільчани щиро сподіваються на Ваше розуміння і підтримку, адже життя і здоров'я людей має бутинайвищою соціальноюцінністю для держави і для її органів влади.