Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Поклали квіти до Меморіалу загиблим воїнам

2 вересня світ відзначає 75-ту річницю закінчення Другої світової війни – найбільший в історії людства збройний конфлікт завершився підписанням капітуляції Японії. Від СРСР підпис у цьому історичному документі поставив українець – генерал Дерев’янко.

Друга світова війна завершилася повністю і остаточно, коли 2 вересня 1945 року в 9:04 на борту американського лінкора «Міссурі» в Токійській затоці міністр закордонних справ Японії Мамору Сігеміцу, начальник Генштабу генерал Йосідзіро Умедзу, верховний головнокомандувач союзних військ генерал армії США Дуглас Макартур, радянський генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко, адмірал флоту Великобританії Брюс Фрейзер та представники інших союзних держав від імені своїх урядів підписали Акт про беззастережну капітуляцію Японії.

Тобто насправді День Перемоги варто були би святкувати саме 2 вересня – адже саме тоді де-факто закінчилася Друга Світова. Багато наших земляків іще встигли повоювати на Східному фронті.

Також є символічним моментом те, що від імені Радянського Союзу найбільшу в історії людства війну завершив українець – генерал-лейтенант Кузьма Дерев’янко – одноліток Шухевича.

Друга світова війна значно вплинула на долю людства. В ній брала участь 61 країна (80% населення Землі). Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн. До збройних сил було мобілізовано 110 млн. осіб в усьому світі. Загальні людські втрати досягли 50-55 млн. осіб, з них загинуло на фронтах 27 млн.

Внесок українського народу у перемогу неможливо переоцінити: понад 9 мільйонів осіб було забрано з України до радянських Збройних Сил. Близько 4 мільйонів з них полягли в запеклих боях, рятуючи світ від нацизму. З нашою країною пов’язані основні вирішальні події на радянсько-німецькому фронті.

 

З нагоди відзначення цієї дати, а також враховуючи вагомий внесок українського народу у перемогу над нацизмом, голова райдержадміністрації Володимир Скалій, голова районної ради Петро Тамбовцев, заступник Крижопільського селищного голови Сергій Левіцький, секретар Крижопільської селищної ради Людмила Пасічник та начальник відділу культури, молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Кройтор поклали квіти до Меморіалу загиблим воїнам.