Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

План Порошенка: позачергові місцеві вибори, децентралізація влади та амністія

Порошенко також зазначив, що українська влада несе відповідальність за безпеку своїх громадян і повинна їх захищати.

Переможець президентських виборів в Україні Петро Порошенко пропонує у рамках мирного врегулювання ситуації на сході України провести позачергові вибори до місцевих органів влади, передає УНІАН.

Про це новообраний глава держави заявив сьогодні, 4 червня, на конференції у Варшаві, зауваживши, що це одна із пропозицій його плану з врегулювання ситуації, який він презентує у день своєї інавгурації 7 червня.

Порошенко зазначив, що цей план, серед іншого, також передбачає проведення децентралізації влади "за польським зразком" та амністію людей, які не скоїли кримінальних злочинів.

Він відмовився надати більше деталей до інавгурації.

Переможець президентських виборів також заявив, що введення надзвичайного стану на Донбасі буде залежати від того, чи знайде його план підтримку.

"Якщо всі ці пропозиції будуть прийняті і ми зможемо почати діалог, я думаю, що ми маємо унікальний шанс (на врегулювання ситуації – ред.), якщо ні, то Україна повинна захищати себе", - заявив він.

Порошенко також зазначив, що українська влада несе відповідальність за безпеку своїх громадян і повинна їх захищати в умовах, коли їх тероризують "бандити і терористи".

"Це наша відповідальність - захищати цивільне населення, принести мир, і будемо використовувати кожну можливість для цього", - заявив він.

Порошенко також зауважив, що не бачить підстав для того, щоб військова допомога Америки, яка надасть українським військовим бронежилети і прилади нічного бачення, могла додатково спровокувати Росію на якісь дії.

"Не можу уявити, що ще може зробити Росія", - заявив він, зазначивши, що зараз є численні докази того, що РФ підтримує сепаратистів на сході України, у тому числі, озброєнням і військовими.

Джерело: Корреспондент.net