Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Підведено підсумки І півріччя

20 липня відбулося засідання колегії під головуванням очільника Вінницької ОДА Валерія Коровія.

Зібрання пройшло у Хмільнику на базі санаторію «Медичний центр реабілітації залізничників», а його темою стали підсумки соціально-економічного розвитку області за І півріччя 2017 року. У роботі взяли участь понад 200 осіб: голови райдержадміністрацій та районних рад, члени президії обласної Ради, міські голови міст обласного значення, голови об’єднаних територіальних громад Вінниччини, керівники силових структур, департаментів та управлінь області, у роботі колегії взяв участь голова районної ради Петро Тамбовцев.

Про підсумки соціально-економічного розвитку області доповів директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку Володимир Мережко. Він повідомив про реалізацію інвестиційних проектів у област. Було зазначено, що Вінницька область займає 7 місце по Україні за рівнем заробітної плати, яка складає 5488 грн.

Директор Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів Микола Ткачук повідомив, що вже намолочено понад 344 тисячі тон зерна при середній урожайності 43,3 центнери з гектара., зокрема Віниицький район – 34 ц/га, Погребищенський район – 34,5 ц/га, Крижопільський район - 39 ц/га.

Микола Федорович поінформував, що Вінницька область займає перше місце серед регіонів України за обсягом виробництва валової продукції сільського господарства, м’яса, молока та за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби, в тому числі корів та птиці. За І півріччя поточного року темпи обсягів виробництва в сільському господарстві області склали 96,4 % в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

 Про реформування галузі освіти як необхідність для створення умов щодо розвитку  навчання доповідав заступник директора Департаменту освіти і науки  Володимир Буняк. Він повідомив, що у 2018 році школи першого ступеню розпочинають роботу за новими стандартами, а вже з 2017-2018 навчального року розпочнеться пілотне впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти нової української школи. В області з цього питання визначено пілотні школи, де апробують новий освітній стандарт: Агрономічненська загальноосвітня школа І-ІІІст. Вінницького району, ЗОШ І-ІІІ ст. смт.Сутиски Тиврівського району,  Калинівська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2 – гімназія та спеціалізована загальноосвітня школа І ст. з поглибленим вивченням іноземних мов №25 м.Вінниці.

Губернатор області зазначив, що повільно просувається робота з визначення опорних навчальних закладів на території районів. У нашому Крижопільському районі визначено чотири таких опорних школи . Це – Крижопільські СЗШ І-ІІІ ст. №1 та №2  і Городківські СЗШ І-ІІІ ст. №1 та №2. Губернатор звернув увагу очільників районів на необхідність проведення роботи по визначенню опорних навчальних закладах. 

Директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович повідомила про хід виконання урядової програми «Доступні ліки».

- За результатами впровадження урядової програми «Доступні ліки» Вінницька область входить у п’ятірку лідерів по Україні, - сказала Людмила Олексіївна. Дія програми, яка стартувала  1 квітня 2017 року, зазначила вона поширюється на лікарські засоби від серцево-судинних захворювань, цукрового  діабету ІІ типу та бронхіальної астми.

Станом на 1 липня 2017 року в області в програмі працює 364 аптеки. Фактично в кожній третій аптеці області пацієнти можуть за рецептом лікаря отримати ліки, що входять до програми, безкоштовно чи з незначною доплатою. В області було виписано майже 300 тисяч рецептів. Аптечки відпустили ліки за 192 862 рецептами  та отримали відшкодування на загальну суму близько 6,8 млн. грн.  Найкраще над реалізацією цієї програми працювали Мурованокуриловецький, Іллінецький, Гайсинський, Томашпільський, Тульчинський, Ямпільський та наш Крижопільський район.

Директор Департаменту охорони здоров’я Людмила Грабович поінформувала, що уряд готовий виділити додатково ще 250 млн. грн на реалізацію програми «Доступні ліки» у 2017 році. До того ж, зазначила вона, з червня 2017 року розпочато відпуск препаратів інсуліну за пільговими рецептами. Впродовж місяця вже виписано 3292 таких рецепти, зокрема у нашому районі – 105. Голова облдержадміністрації В.Коровій в черговий раз наголосив на тому, що основним завданням працівників сфери охорони здоров'я є надання вчасних і якісних медичних послуг населенню.

Про виконання основних завдань Головного управління Держгеокадастру присутніх ознайомив його начальник  Юрій Козак.

Директор Департаменту соціальної та молодіжної політики Наталя Заболотна повідомила присутніх про стан призначення житлових субсидів у області. А також про наявність коштів на санаторно-курортне лікування для пільгових категорій населення.

Очільник Департаменту фінансів облдержадміністрації Микола Копачевський проаналізував стан виконання місцевих бюджетів за І півріччя 2017 року. Крижопільський район увійшов до районів лідерів, котрі забезпечили значний приріст наповнюваності бюджету. У той же час Шаргородський, Піщанський, Ямпільський та Чечельницький райони мають значний дефіцит бюджету. 

На засіданні колегії керівництвом області було звернуто увагу голів райдержадміністрації та районних рад на дотримання чинного законодавства у ході здійснення електронних закупівель. Зокрема, було повідомлено, що Вінниччина займає 3 місце серед регіонів України по обсягу електронних закупівель. В цілому по області за цей період за рахунок електронних торгів органами виконавчої влади та місцевого самоврядування було з економино майже 3 млн. грн. Найбільше з економили у Вінницькому, Мурованокуриловецькому, Тульчинському, Гайсинському, Теплицькому та Погребищенському районах. Незначною є ця сума у Піщанці, Козятині та Оратові. Ззначалось, що жодна райдержадміністрація додатково не ввела до свого штатного розпису посаду спеціаліста з проведення електронних закупівель. Наголошувалось на тому, що закупілі всі матеріальних цінностей, а особливо обладнання для закладів охоони здоров'я, необхідно проводити лише за правилами системи "Прозоро".