Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Підтримка розвитку заготівельних кооперативів одне із завдань обласної влади

22 квітня 2015 року голова районної ради А.Стратієвський взяв участь у роботі колегії обласної державної адміністрації та об’їзді окремих промислових об’єктів неподалік обласного центру, які проводились за головуванням губернатора Вінниччини Валерія Коровія.

Першим пунктом відвідин голова ОДА визначив Вінницький молочноконсервний комбінат «Рошен», аби ознайомити районних очільників з інвестиційно привабливим майданчиком, де нещодавно збудовані кондитерська фабрика, молокозавод та триває будівництво нових промислових потужностей, що прогнозовано вводитимуться в дію наприкінці поточного року.

Учасники об’їзду мали нагоду ознайомитись з роботою підприємства, оглянути його матеріальну базу та виробничі потужності. Як повідомив заступник директора Вінницького молочноконсервного комбінату «Рошен» Олександр Панчук, свою роботу підприємство розпочало в квітні минулого року і вже вийшло на 95 % проектної потужності. «Ми сьогодні переробляємо 530-550 т молока за добу. Сировиною забезпечені, працюємо інтенсивно. Основні види продукту, які випускаємо: сухе молоко знежирене, сухе молоко незбиране, сухі вершки, масло солодковершкове», - зазначив Олександр Панчук.

За його словами, понад 50 % обсягів виробництва продукції використовується для потреб кондитерської корпорації «Рошен», решта – реалізується на території України та експортується. «Безумовно, поки що ринки Європи для молочних підприємств України закриті, але ми вже на стадії отримання відповідних сертифікатів і в очікуванні інспекції Євросоюзу для того, щоб отримати європейський номер підприємства», - зауважив заступник директора молочноконсервного комбінату.

Сировину підприємство заготовляє у 7-8 областях України. В загальному обсязі переробки фермерське та господарське молоко складає 88 %, решта - від приватного сектору населення. За добу комбінат виробляє 40-42 т знежиреного молока, 40-45 т незбираного та 45-48 т сухих вершків.

«На фоні того, що в Україні обсяги промислового виробництва скоротилися на 21 %, Вінницька область забезпечує приріст понад 14 %. І ми повинні розуміти, що тільки через такі підходи, через підвищення якості життя людей ми можемо перемогти агресора. Маємо розвивати власну територію», - підкреслив голова обласної державної адміністрації Валерій Коровій. Відтак акцентував увагу на необхідності розвитку промислового виробництва, наголосивши, що 1 робоче місце в промисловості створює довкола себе до 5 робочих місць в суміжних галузях.     

Керівник області також висловив переконання в тому, що лише шляхом конкуренції, через високотехнологічні виробництва можна стимулювати виробництво молока. «Ми живемо в зовсім іншій - ринковій економіці, і тільки конкуренція може забезпечити нормальну ціну на молоко, - зауважив Валерій Коровій. - Молочні підприємства такого плану, в першу чергу, стимулюють виробництво сільськогосподарської продукції економічними шляхами. І якщо ми будемо розвивати подібні інвестиційні проекти, формувати конкуренцію в сфері заготівлі сільськогосподарської продукції, то саме це, а не воля і бажання окремого чиновника, дасть відповідну ціну».

Водночас очільник регіону підкреслив, що обласна влада докладатиме максимум зусиль для підтримки заготівельних кооперативів, спрямованих на формування товарних партій молока, мінімізацію витрат та забезпечення контролю за якістю продукції.