Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Остання, прощальна, нарада з сільськими головами

 

23 жовтня,  напередодні місцевих виборів,  в залі засідань райдержадміністрації відбулась остання офіційна зустріч керівників району з селищним та сільськими головами нинішньої каденції.

Зі словами подяки до очільників громад звернувся голова районної ради Петро Тамбовцев: « П’ять років тому нам  з вами випала висока довіра жителів наших територіальних громад  представляти їхні  інтереси у вирішенні найскладніших життєвих питань, гарантувати стабільний розвиток нашого краю, підвищувати рівень життя всього населення.

         Хоч і не прийнято давати оцінку громадському вибору, але все ж скажу – члени громад на минулих виборах не помилилися, бо кожен з наших сільських голів 7 скликання показав бажання і уміння працювати на самій відповідальній ділянці роботи в сільській раді та є справжнім патріотом своєї громади.

Завдяки вашій копіткій, наполегливій, самовідданій праці упродовж скликання,  в усіх наших громадах бачимо зміни на краще.

  Оглядаючись назад, маємо право і підстави сказати: і сьогодні, і завтра нам не буде соромно за свою роботу, оскільки в нелегкі часи реформ забезпечили політичну та соціальну стабільність у районі, діяли злагоджено і виважено, в інтересах територіальних громад. Хочу подякувати усьому місцевому самоврядуванню району за співпрацю,  взаєморозуміння, взаємоповагу і бажання творити добро для краю, де живемо.

Загальновідомо, що органи місцевого самоврядування базового рівня виконують 74 пункти власних повноважень та 83 пункти делегованих повноважень, вирішення яких покладено на виконавчу гілку влади – державні адміністрації.

У досить складних соціально-політичних умовах  нам разом як з колишнім головою райдержадміністрації Панчуком В.І., в час, коли під загрозою опинилася територіальна  цілісність та незалежність нашої держави,  так і з новопризначеним керівником районної державної адміністрації Скалієм В.В.,  коли нас атакує  невидимий і підступний ворог – пандемія коронавірусу - спільними зусиллями, разом з вами, вдалося уникнути соціальних потрясінь, зберегти злагоду й порозуміння, відшукати оптимальні варіанти співпраці усіх гілок влади, політичних сил та громадськості, забезпечити прогнозований розвиток виробництва і соціальної політики у районі.

Ми працювали як команда однодумців.  Незалежно від зміни виконавчої влади стратегія соціально-економічного розвитку району спрямовувалась у єдиному напрямку – на поліпшення умов життя людей: це і втілення в життя нових інвестиційних програм, заохочення бюджетоутворюючих підприємств, залучення позабюджетних коштів, ефективне використання земельних ресурсів, боротьба з безробіттям, проведення природоохоронних заходів, забезпечення жителів усіх населених пунктів доброякісною водою і продуктами харчування, благоустрій населених пунктів, їх освітлення, ремонти доріг, впровадження енергозберігаючих технологій в функціонування закладів бюджетної сфери, ремонти бюджетних установ і закладів тощо.

Життя ( а саме - бюджетна децентралізація)  заставило районну владу по-новому підходити до організації співпраці та взаємодії з радами базового рівня. Я маю на увазі нові фінансово-правові відносини між районним бюджетом і бюджетами сільських,  селищної рад. Раніше районні кошти направлялись на вирішення проблем сільських і селищної рад, а зараз, коли фінансування бюджетної сфери повністю лягло на районний бюджет (освіта, медицина, культура), сільські ради допомагають зберегти первинну ланку медицини на селі, сприяють поліпшенню харчування дітей в садочках і школах, забезпечують відповідними матеріально-технічними засобами, про що свідчать  806  міжбюджетних угод на співфінансування бюджетних установ та районних програм, укладених у цьому скликанні.

Спасибі вам, шановні очільники громад, за плодотворну співпрацю, взаєморозуміння, взаємовідповідальність у вирішенні покладених на нас завдань, прошу передати слова подяки за сумлінну працю усім працівникам ваших виконавчих комітетів!

Дуже хочеться вірити, що той шлях, на який ми станемо після 25 жовтня, дозволить новоствореним громадам самостійно вирішувати свої проблеми на місцевому рівні, ефективно та раціонально використовувати кошти, бути фінансово самостійними та незалежними.

Правду кажуть, що «кожен фініш  - це, по суті, старт». Хай він буде для вас вдалим і втілить у життя всі ваші плани і задуми!»

До слів подяки також приєднався і голова райдержадміністрації Володимир Скалій, котрий, маючи власний досвід роботи в органах місцевого самоврядування, відмітив непросту, важливу та відповідальну перед своїми жителями  роботу очільників громад.

 «Вам довелося працювати у непростий період - період змін та реформ. І звісно було багато різних проблем, однак, незважаючи на складні економічні та політичні обставини, ви зуміли зберегти єдність і працювати на користь своїх громад та нашого району. Дякую кожному з вас за приділений час для громад, за прикладені зусилля! Незважаючи на те, що відбудеться після виборів, бажаю усім успіхів, добробуту, міцного здоров’я, впевненості у завтрашньому дні та надії на краще майбутнє!», - зазначив Володимир Скалій.

За багаторічну сумлінну працю в органах місцевого самоврядування, особистий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток територіальної громади, високий професіоналізм та активну життєву позицію керівники району нагородили найвищою районною відзнакою – Почесною грамотою райдержадміністрації та районної ради - Крижопільського селищного та всіх сільських голів.

У свою чергу нагороджені також дякували районному керівництву за підтримку та допомогу у вирішенні питань життєдіяльності громад, а також висловили сподівання на  покращення якості та рівня життя населення після об’єднання громад.