Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Обговорювали зміни до перспективного плану формування територіальних громад Вінницької області

 

18 січня у Центрі розвитку місцевого самоврядування відбулось засідання робочої групи із забезпечення відкритості та прозорості роботи під час внесення змін до перспективного плану формування територіальних громад Вінницької області, яке провів перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко. У зібранні взяли участь заступник голови обласної ради Михайло Кременюк, голова постійної комісії обласної ради з питань місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, євроінтеграції, міжнародного і міжрегіонального співробітництва Лариса Білозір, депутати обласної ради Владислав Рой та Олег Коров'ячук.

Відкриваючи засідання, головуючий наголосив, що законодавством передбачено добровільне об’єднання громад.

– Слово «добровільне» існує не лише в назві закону, а й в усіх процедурах, які стосуються об’єднання. Проте, враховуючи той досвід, який ми маємо сьогодні, утворивши 35 ОТГ Вінницької області, показує, що не всі громади стали самодостатніми, адже головний критерій – це якість життя і якість послуг в конкретній територіальній громаді. Тому розроблено новий проект перспективного плану формування територіальних громад Вінницької області, який запропоновано до розгляду на сесії обласної ради, – зазначив перший заступник голови облдержадміністрації Андрій Гижко.

– Основні функції обласної ради – затвердження перспективного плану та внесення змін до нього. При цьому ми повинні враховувати всі складові – урбанізацію, переміщення населення, науково-технічний прогрес, рівень комунікації, – підкреслив заступник голови обласної ради Михайло Кременюк. – Це має бути система, яка базуватиметься на рівні розвитку інфраструктури, наявності робочих місць, залученні інвестицій. Ми маємо зважати на освітні, медичні, соціальні процеси, адже це – наше майбутнє і майбутнє наших дітей.

Під час зібрання було наголошено, що напередодні, 16 січня, в Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулося засідання робочої групи Мінрегіону з опрацювання перспективного плану формування територій громад Вінницької області.

У проекті рішення обласної ради «Про схвалення у новій редакції проекту перспективного плану формування територій громад Вінницької області», зазначено, що прийняття зазначеного рішення дозволить забезпечити реалізацію процесу проведення добровільного об’єднання територіальних громад з врахуванням історичних, географічних, культурних, соціально-економічних особливостей розвитку районів Вінницької області, що дасть змогу сформувати самодостатні територіальні громади, які б володіли відповідними матеріальними і фінансовими ресурсами, територією та об'єктами соціальної інфраструктури, необхідними для ефективного виконання покладених на них завдань та функцій.

Презентуючи новий проект перспективного плану членам робочої групи, директор Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко поінформував, що, відповідно до внесених змін, планується створити 68 спроможних об’єднаних територіальних громад, які об’єднають 736 територіальних громад.