Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

Обговорили актуальні питання децентралізації в області

 

27 вересня у Вінниці провели Клуб голів ОТГ. На зустріч запросили народних депутатів, представника міністерства розвитку громад, голову Вінницької ОДА та експертів. Всі зазначили, що реформу децентралізації необхідно завершувати. Разом з тим, карта Вінницької області не «покрита» об’єднаними територіальними громадами. Райдержадміністрації до кінця року скоротять, а потім взагалі планують ліквідувати. Тому ринок освітніх, адміністративних та соціальних послуг для громадян необхідно перерозподілити. Під час зустрічі обговорили перспективу законодавчого забезпечення децентралізації.

Експерти переконані, що сильне місцеве самоврядування – основа розвитку країни.

«Ми маємо прийняти збалансоване бачення життя громад на наступні 5-10 років або матимемо проблеми», - назвав головний лейтмотив зустрічі керівник ВП ЦРМС Олег Левченко.

На засіданні обговорювались перспективи законодавчого забезпечення децентралізації, тож голова ОДА Владислав Скальський у вступному слові  розповів про позицію Вінницької обласної державної адміністрації в процесі впровадження  даної реформи: «Коли ми говоримо про людей,  яких обирають – будь то народні депутати  чи голови ОТГ, то мова йде про перерозподіл не лише наявного ресурсу, який завжди обмежений : цим ресурсом може бути час, або гроші, або вплив на ті чи інші процеси… і тут найважливішим є перерозподіл довіри і  готовність брати на себе відповідальність. Тільки тоді в тих людей, які за вас голосували буде підтвердження правильності вибору, який вони зробили. Політика – це і є процес перерозподілу довіри»,- підкреслив  очільник області.

Далі йшлося про рівень довіри у процесі добровільного об’єднання громад, який не може мути безкінечним: «Нам потрібно знайти формулу розподілу відповідальності за територію,  яка називається Україною, і ту, яка називається Вінницька область. Необхідно, щоб уся ця територія покривалась заможними об’єднаними територіальними громадами, які розуміють своє економічне існування,  можуть формувати свій розвиток, бюджет  ОТГ,створюють умови для успішного функціонування малого і середнього бізнесу тощо. У сферу відповідальності громад входять освітні, медичні,адміністративні послуги. На моє особисте переконання, наприклад, соціальні послуги мають бути забезпечені  безпосередньо там, де живе людина»,- зазначив Владислав Скальський.

У залі розгорнулась цікава дискусія,  де обговорювались поточний стан та  перспективи децентралізації на Вінниччині, модель системи адміністративно-територіального устрою Вінницької області. До дискусії долучились експерти і фахівці Міністерства розвитку громад та територій України: Лілія Попова – представник директорату з питань місцевого самоврядування Мінрегіону, Юрій Ганущак -  директор Інституту розвитку територій, народні депутати України.

Учасники зустрічі також обговорили актуальні питання децентралізації в громадах області,  напрацьовували пропозиції щодо вдосконалення законодавчої бази тощо.