Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

На Всеукраїнському Форумі старост об єднаних територіальних громад

Цього тижня на Хмельниччині пройшов Всеукраїнський Форум старост об'єднаних територіальних громад «Становлення інституту старост в Україні: перші  кроки».

Метою Форуму є узагальнення особливостей становлення інституту старост в Україні, наявних практик і проблем, визначення пріоритетів розвитку старостинських округів, адже староста є найближчим до людей представником органів місцевого  самоврядування. Це нова посадова особа, нова інституція, створена для того, щоб  інтереси всіх жителів сіл в об'єднаних територіальних громадах були враховані, щоб  соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені, щоб проблеми  місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло. 

Розпочали роботу форуму голова Хмельницької обласної ради Михайло Загородний та  голова Хмельницької обласної державної адміністрації Вадим Лозовий. Виступили також  президент Української асоціації районних та обласних рад,  голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, керівник проекту Фонду  Ганса Зайделя в Україні, Республіці Молдова та Румунії, Даніель Зайберлінг та начальник управління по  зв'язках з місцевими органами влади і органами місцевого самоврядування апарату  Верховної ради України Григорій Скопненко. 

Під час Форуму було зазначено, що Хмельниччина є одним із лідерів у реалізації реформи системи місцевого  самоврядування. Створюються об'єднанні територіальні громади, проводяться вибори  старост. Станом на червень 2018 року в області обрано 205 старост (загальна кількість  в Україні складає 673 особи). 

Виступаючи на форумі  голова Вінницької обласної Ради Анатолій Олійник передав вітання від 63 виконувачів обов’язків старост у об’єднаних територіальних громадах Вінниччини.

– Хочу зазначити, що  Вінниччина проходить свій шлях в процесі об’єднання територіальних громад і в процесі децентралізації, – сказав Анатолій Дмитрович. ­ – Нам, з одного боку, легко, а з другого боку – ні. Легко, тому що вже 10 років Вінниця є локомотивом у формуванні системи надання адміністративних послуг і четвертий рік поспіль Вінниця визнається найкомфортнішим містом в Україні саме завдяки впровадженню цієї системи. Але нелегко, бо розуміємо відповідальність. Проходячи свій шлях в процесі об’єднання територіальних громад, ми проходимо його природньо, бо люди після 27 років незалежності зрозуміли, що покращити своє життя у громадах можна лише через об’єднання, через надання якісних адміністративних послуг. Так ми підходимо до поняття «демократичної культури», яка має бути у нас. Але маю і певні тривоги.  Все, що стосується зміни системи державної влади і організації влади на місцях – це вже рівень небезпеки. І нам потрібно пам’ятати, бо ми усі причетні до цього процесу і несемо відповідальність – від маленької громади до тих, хто приймає рішення. Україна проходить абсолютно свій шлях, і,  враховуючи наші національні традиції, ми маємо пройти його з честю, гідно і бути гордими за те, що зробили, - підкреслив Анатолій Олійник.