Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

На Вінниччині обговорили механізми використання альтернативних джерел енергії та енергозбереження в області

10 жовтня 2017 року делегація від Крижопільського району на чолі з головою районної ради Петром Тамбовцевим взяла участь у науково-практичному семінарі  на тему: «Стан та шляхи впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій в територіальних громадах Вінницької області».  Організаторами заходу виступили  Вінницька обласна Асоціація органів місцевого самоврядування, Вінницька  обласна Рада, Вінницька обласна адміністрація, Вінницький Національний Технічний Університет та Вінницький Центр розвитку місцевого самоврядування.

Проведення семінару було націлене на допомогу територіальним громадам Вінниччини в плані впровадження енергоефективних та енергозберігаючих технологій.

Перед початком засідання кожен бажаючий мав змогу оглянути виставку енергоощадливого обладнання, світильників, сонячних батарей, колекторів, а також пропозиції банківських установ, які надають «теплі кредити».

У роботі семінару взяли участь заступник голови обласної Ради Михайло Кременюк, заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, директор вінницького Центру розвитку місцевого самоврядування Олег Левченко, керівникк Секретаріату ВОАОМС Віктор Вікалюк, представники структурних підрозділів Вінницької ОДА, бізнесу, банківської сфери,   керівники територіальних громад області.

Віктор Вікалюк подякував присутнім за участь в семінарі та наголосив, що здійснення енергоефективних та енергозберігаючих заходів в громадах – необхідність сьогодення.

– Ефективність використання та збереження енергії є актуальною темою як для житлових будинків, шкіл, лікарень, так і для виробництва, транспортної системи, будівництва тощо. Проте спершу необхідно вкласти кошти – щоб надалі заощаджувати бюджети громад. Сьогодні ми зібрали представників бізнесу, банківської сфери, виробників, науковців та тих, хто може поділитись своїм досвідом роботи в цьому напрямку, аби вони детально могли вас ознайомити з можливостями залучення коштів та впровадженням заходів щодо енергозбереження, – мовив Віктор Вікалюк.

Заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник поінформував присутніх про стан реалізації заходів з енергозбереження та енергоефективності у Вінницькій області.

Заступник обласної Ради Михайло Кременюк під час свого виступу  наголосив на необхідності прийняття програм з енергозбереження на місцевому рівні, адже зараз існує багато проектів, як державних та регіональних, так і міжнародних, які виділяють кошти в рамках цієї програми.Якщо така програма не буде прийнята на місцевому рівні, то залучити позабюджетні кошти буде важко.

В ході засідання обговорили низку актуальних питань, зокрема, проректор з наукової роботи Вінницького Національного технічного університету, доктор технічних наук, професор Сергій Павлов поінформував про інноваційні розробки ВНТУ у напрямі енергозберігаючих технологій та перспективи їхнього розвитку.

Про законодавчі зміни у сфері енергозбереження та енергоефективності повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури облдержадміністрації Сергій Волков.

Представник Вінницького обласного ресурсного центру розвитку громад Проекту  ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований громаду» Анастасія Ланіна розповіла про інноваційні заходи енергозбереження на об’єктах соціальної інфраструктури області.

В рамках засідання також йшлося про потенціал ресурсозбереження у Вінницькій області, основні кроки енергомодернізації будівлі; поради енергоаудитора, енергетичну безпеку та сталість ОТГ та про комерційну пропозицію щодо фінансування комунальних підприємств.

Окрім цього, присутні мали можливість ознайомитися із презентацією від компанії «ТрейдІнвест» – «Світодіодне освітлення, світильники, лампи LED – рішення». Цікавою також була презентація автосалону «ЕлектроДрайв» на тему: «Презентація щодо електромобілів та встановлення електрозаправок в районних центрах».

Також обговорили механізми співучасті фінансових установ, торгівельних та виробничих організацій у вирішенні питань утеплення житла та його опалення при ощадливому використанні паливно-енергетичних ресурсів, заміщенні газу альтернативними видами палива, впровадженні енергоефективних заходів та економному використанні коштів, що на сьогодні є надзвичайно важливим для сучасної України та громадян. Також слухачі отримали необхідні рекламно-роз’яснювальні матеріали та консультації.