Наразі ще не подано жодної петиції

+ Подати петицію

На Вінниччині 63 територіальні громади поліпшать екологію за кошти обласного бюджету

На Вінниччині 63 територіальні громади – переможці 14-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад поліпшать стан довкілля у своїх населених пунктів за рахунок фінансування з обласного бюджету. Між ними розподілили 7, 5 млн грн, які підуть на озеленення територій, вдосконалення систем збору твердих побутових відходів та реконструкцію каналізаційних мереж. Таке рішення ухвалила Конкурсна рада 14-го обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад.

- Відповідно до затверджених у положенні про конкурс критеріїв, ми провели експертну оцінку всіх проектів, які надійшли на 14-й конкурс, кожний із них отримав певну кількість балів, - повідомив голова Вінницької обласної ради Анатолій Олійник. - Причому, цьогоріч ми вперше уклали угоди на послуги незалежних експертів, які гарантують їх незаангажованість та відсутність конфлікту інтересів. Також ми послуговувалися висновками фахівців секретаріату Асоціації органів місцевого самоврядування та Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку  облдержадімністрації.

Конкурсна рада розглянула відібрані 63 екологічних проекти і прийняли рішення про початок їх фінансування на суму 7,5 млн грн, які сформовані за рахунок надходжень екологічного податку.

Відібрані проекти передбачають реалізацію заходів у територіальних громадах області щодо вдосконалення систем збору твердих побутових відходів, реконструкції каналізаційних мереж, очищення озер та річок, озеленення територій. Окрім того, Конкурсна рада розглянула можливість розподілу фонду конкурсу у розмірі 7,5 млн грн, сформованих за рахунок надходжень по загальному фонду обласного бюджету для співфінансування проектів, поданих за рештою 4-ма напрямами. Таких проектів на розгляд Конкурсної ради надійшло 637, із них 547 допущено до участі в конкурсі.

Конкурсна рада ухвалила рішення звернутись до районних рад і районних державних адміністрацій з проханням розглянути можливість дофінансування проектів, що зареєстровані для участі в конкурсі. За результатами опрацювання питання із районними радами і районними державними адміністраціями Конкурсною радою буде прийнято остаточне рішення щодо співфінансування проектів, поданих за неекологічними напрямами.

Для досягнення максимального ефекту від реалізації проектів-переможців обласна рада планує додатково виділити ще 8 млн грн. з бюджету на їх дофінансування.